Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 03 grudzień 2015 08:37

Nowy minister od turystyki - Dorota Dulińska

Napisane przez AG
Dorota Dulińska Dorota Dulińska AG

Dorota Dulińska mogąca się pochwalić kilkunastoletnim doświadczeniem pracy w hotelarstwie, od czwartku jest podsekretarzem stanu w ministerstwie sportu i turystyki odpowiedzialnym za turystykę.

Uczyła się i studiowała a także rozpoczęła pracę w hotelarstwie we Francji. Studiowała w Académie de Paris oraz na Sorbonie. Poza cywilizacją francuską, turystyką i rekreacją, kształciła się również z zarządzania i marketingu.

Pracowała na różnych szczeblach hotelarstwa. Jak podkreśliła w rozmowie z przedstawicielem Waszej Turystyki.pl: "Żeby dobrze poznać turystykę od podszewki, trzeba popracować na różnych stanowiskach. Mnie zdarzyło się całymi nocami siedzieć na recepcji hotelowej, obsługiwać gości wielkich i męczących, pracować w codziennych warunkach i na wielkiej imprezie, jaką były Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej we Francji."

W Polsce Dorota Dulińska pracowała w Grupie Accor, m.in. odpowiadała za hotele ibis oraz za kontakty z touroperatorami oraz innymi firmami.

Nowa minister nie chciała jeszcze zdradzać swojej wizji funkcjonowania jej departamentu, ale w rozmowie z przedstawicielem WaszejTurystyki.pl podkreśliła: "Mam wizję i niedługo ją przedstawię. Nie boję się ciężkiej pracy, turystyka zawsze byłą moją pasją i zdaję sobie sprawę, że praca w turystyce trwa prawie całą dobę. Chciałabym, że by wszyscy w turystyce ściślej współpracowali ze sobą. Będę na pewno pomagała polskim przedsiębiorcom. Zależy mi także na jeszcze lepszym promowaniu turystycznym Polski."

Jako pierwszy o mianowaniu Doroty Duliskiej na stanowisko podsekretarza stanu, powiadomił minister sportu i turystyki Witold Bańka, przemawiając podczas Gali Polskiej Organizacji Turystycznej "Złote Loga POT".

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.