LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

czwartek, 03 grudzień 2015 08:37

Nowy minister od turystyki - Dorota Dulińska

Napisane przez AG
Dorota Dulińska Dorota Dulińska AG

Dorota Dulińska mogąca się pochwalić kilkunastoletnim doświadczeniem pracy w hotelarstwie, od czwartku jest podsekretarzem stanu w ministerstwie sportu i turystyki odpowiedzialnym za turystykę.

Uczyła się i studiowała a także rozpoczęła pracę w hotelarstwie we Francji. Studiowała w Académie de Paris oraz na Sorbonie. Poza cywilizacją francuską, turystyką i rekreacją, kształciła się również z zarządzania i marketingu.

Pracowała na różnych szczeblach hotelarstwa. Jak podkreśliła w rozmowie z przedstawicielem Waszej Turystyki.pl: "Żeby dobrze poznać turystykę od podszewki, trzeba popracować na różnych stanowiskach. Mnie zdarzyło się całymi nocami siedzieć na recepcji hotelowej, obsługiwać gości wielkich i męczących, pracować w codziennych warunkach i na wielkiej imprezie, jaką były Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej we Francji."

W Polsce Dorota Dulińska pracowała w Grupie Accor, m.in. odpowiadała za hotele ibis oraz za kontakty z touroperatorami oraz innymi firmami.

Nowa minister nie chciała jeszcze zdradzać swojej wizji funkcjonowania jej departamentu, ale w rozmowie z przedstawicielem WaszejTurystyki.pl podkreśliła: "Mam wizję i niedługo ją przedstawię. Nie boję się ciężkiej pracy, turystyka zawsze byłą moją pasją i zdaję sobie sprawę, że praca w turystyce trwa prawie całą dobę. Chciałabym, że by wszyscy w turystyce ściślej współpracowali ze sobą. Będę na pewno pomagała polskim przedsiębiorcom. Zależy mi także na jeszcze lepszym promowaniu turystycznym Polski."

Jako pierwszy o mianowaniu Doroty Duliskiej na stanowisko podsekretarza stanu, powiadomił minister sportu i turystyki Witold Bańka, przemawiając podczas Gali Polskiej Organizacji Turystycznej "Złote Loga POT".