Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

poniedziałek, 23 listopad 2015 09:50

Turyści lubią Kraków także za cenę

Napisane przez MG
Katedra na Wawelu Katedra na Wawelu AG

W zeszłym roku Kraków odwiedziło 9,9 mln turystów, wydając łącznie 4,5 mld zł. Ponad 73 proc. odwiedzających to Polacy.

Eksperci Artery Hotels przygotowali krótkie podsumowanie list i danych, by sprawdzić, kto i za co docenił Kraków w tym roku.

Mateusz Stępień, manager Artery Hotels, powiedział: "Turyści najczęściej przyjeżdżają do Krakowa, by zobaczyć zabytki, odwiedzić znajomych i krewnych lub po prostu w celach wypoczynkowych i dla rozrywki. Największe atrakcje miasta to oczywiście Zamek Królewski na Wawelu, Rynek Główny i dawna żydowska dzielnica Kazimierz. Wielu turystów z entuzjazmem zaznacza, że wrócą tu ponownie. Ich zachwyt widać w wynikach ankiet i rankingów."

Według badań ruchu turystycznego przeprowadzonych w 2014 roku przez Małopolską Organizację Turystyczną rzeczywiście większość odwiedzających zadeklarowała chęć ponownego przyjazdu, a aż 90 proc. zamierza polecić wizytę w Krakowie swoim znajomym. Liczby te znajdują odzwierciedlenie również w światowych i europejskich rankingach poczytnych magazynów i serwisów internetowych.

Na liście "Najlepszych miast na świecie na 2015" amerykańskiego miesięcznika Travel + Leisure, jednego z najsłynniejszych magazynów poświęconych turystyce i podróżom, Kraków znalazł się w pierwszej dziesiątce, zajmując siódme miejsce. Ogromne wrażenie robi to, że stolica Małopolski umieszczona została obok takich miast jak Charleston (USA), Siem Reap w Kambodży, Florencja, Rzym, Bangkok, Barcelona, afrykański Kapsztad czy Jerozolima. Ranking opracowano na podstawie ankiet, w których pytano m.in. o atrakcje turystyczne, ofertę kulturalną i gastronomiczną, a także gościnność.

Na łamach Condé Nast Traveler, luksusowego magazynu podróżniczego, ukazała się lista najbardziej przyjaznych miast na świecie. Kraków uplasował się na niej na czwartej pozycji! Wyprzedziło go Queenstown w Nowej Zelandii, Dublin oraz Sydney, które zajęło pierwsze miejsce. Najprzyjaźniejsze destynacje roku wybierali czytelnicy magazynu już po raz trzeci. Kraków opisywano jako zaskakujący i niezwykły, a jego mieszkańców uznano za bardzo przyjaznych, gościnnych i mających poczucie humoru.

Kilka miesięcy temu BuzzFeed opublikował listę "23 wakacyjnych destynacji, które musisz zobaczyć przed śmiercią". Użytkownicy tego popularnego amerykańskiego serwisu uznali Kraków za "najbardziej niedocenione miejsce na świecie"! Zwrócili uwagę na historię i niezwykłą atmosferę Krakowa, piękne zamki i kościoły oraz bogactwo kulturowe i ofertę turystyczną. Mieszkańców opisywano jako bardzo miłych i przyjaznych, a samo miasto jako spokojne i bezpieczne. Kraków wyprzedził irlandzki Ring of Kerry, Lizbonę, wietnamskie H?i An a także Pragę. Na liście znalazły się również m.in. norweskie fiordy, chorwacka Dalmacja, Medellin czy kanadyjska Nowa Funlandia.

Kraków został także najlepszym miastem turystycznym w Europie (The Best European City Trip 2015) według prestiżowego holenderskiego portalu turystycznego Zoover. I to po raz drugi! Polskie miasto pokonało m.in. Sewillę, Wenecję, Wiedeń, Barcelonę czy Pragę. Zwracając uwagę na ocenę atmosfery, kultury, jakości hoteli czy nocnego życia miasta, przeanalizowano kilkadziesiąt tysięcy opinii dotyczących najbardziej popularnych europejskich miejsc. Kraków otrzymał najwyższą średnią ocenę – 8,80, najlepsze noty dostając za swą niepowtarzalną atmosferę.

Mateusz Stępień podkreślił: "Wielu turystów przyznaje, że obok klimatu miasta i chęci odwiedzenia zabytków to jednak niska cena wyjazdu jest argumentem, który najbardziej przekonał ich do wizyty u nas."

Na liście najtańszych europejskich destynacji podróżniczych opublikowanych na portalu Price of Travel Kraków znalazł się na 4 pozycji, zaraz po Kijowie, Bukareszcie i Sofii. Szacując średnie ceny pobytu w danym mieście, brano pod uwagę najtańsze zakwaterowanie w dogodnej lokalizacji, przejazdy środkami transportu publicznego, bilety wstępu do głównych atrakcji, wyżywienie i lokalny alkohol, piwo lub wino, a dla niepijących kawę lub deser. Na liście 100 najtańszych miast na świecie Kraków zajął 22 miejsce.

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.