Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

wtorek, 14 styczeń 2014 13:58

Wołomin dostał pieniądze na szlaki nad Liwcem

Napisane przez AG
mazowieckiego Krzysztof Strzałkowski i Janina Orzełowska oraz starosta Piotr Uściński mazowieckiego Krzysztof Strzałkowski i Janina Orzełowska oraz starosta Piotr Uściński archiwum Starostwa Wołomin

Starosta Wołomiński Piotr Uściński i przedstawiciele zarządu województwa mazowieckiego podpisali dziś umowę na ponad 466 tys. zł dofinansowania ze środków unijnych projektu realizowanego przez powiat wołomiński.

Starostwo wytyczy i oznakuje ok. 110 km szlaku, wybuduje drewniane wiaty w dolinie rzeki Liwiec, a także wyznaczy trasy dla narciarzy - biegaczy i w ten sposób zamieni istniejące w obszarze Liwca atrakcje turystyczne w kompletny produkt turystyczny.
Starostwo Powiatowe w Wołominie rozbuduje dzięki m.in. pozyskanym pieniądzom unijnym sieć szlaków pieszych i rowerowych w gminie Jadów na terenach o unikalnych walorach przyrodniczych. W projekcie założono budowę 15 osobowych wiat turystycznych wraz ze stojakami na rowery i koszami na śmieci, tablicami i dodatkowymi urządzenia edukacyjnymi typu „śladami zwierząt, co ze mnie wyrośnie?. Starostwo Powiatowe w Wołominie wyda przewodnik po dolinie rzeki Liwiec wraz z mapą i zaznaczonymi atrakcjami oraz odrębną mapę turystyczną – i co ważne także dla lokalnych przedsiębiorców - z zaznaczonymi miejscami noclegowymi i lokalną gastronomią. Dodatkowo Starostwo zleci stworzenie innowacyjnej aplikacji na telefony komórkowe, dzięki której będzie można śledzić przebieg trasy szlaku za pomocą GPS . Dzięki aplikacji turysta będzie dysponował dodatkowymi opisami mijanych lokalizacji, wraz z pokonywaniem odległości i docieraniem do kolejnych ważnych miejsc na szlaku będzie miał możliwość wygenerowania takiego opisu w telefonie. Dodatkowo dostępne będą także informacje dotyczące przebytej drogi, czasu, tempa oraz odległości do kolejnych punktów orientacyjnych, gospodarstw agroturystycznych itp.

Starosta Piotr Uściński powiedział: „Dobrym efektem projektu realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Wołominie będzie poszerzenie kompleksowej oferty turystycznej dla mieszkańców powiatu wołomińskiego, węgrowskiego oraz turystów weekendowych z Warszawy. Tereny doliny rzeki Liwiec są przecież idealnym miejscem do rekreacji, a teraz będziemy mogli zaoferować dodatkowe możliwości korzystania z turystki pieszej i rowerowej oraz w sezonie zimowym ze szlaków przeznaczonych do coraz popularniejszego dzięki sukcesom Justyny Kowalczyk narciarstwa biegowego."
Umowę podpisał dzisiaj starosta Piotr Uściński i przedstawiciele zarządu województwa mazowieckiego Krzysztof Strzałkowski i Janina Orzełowska w obecności samorządowców.