Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 09 listopad 2015 14:08

Witold Bańka ministrem sportu i turystyki

Napisane przez MG
Witold Bańka Witold Bańka materiały prasowe

Witold Bańka został nowym ministrem sportu i turystyki. Zastąpi on na stanowisku Adama Korola, który swoją nominację odebrał 16 czerwca 2015 roku.

Poinformowała o tym Bańkę na poniedziałkowej konferencji prasowej Beata Szydło, która 12 listopada obeimie stanowisko premiera Polski.

Witold Bańka ma 31 lat. Reprezentował Polskę m.in. na mistrzostwach świata w Osace w 2007, gdzie w drużynie w sztafecie 4 x 400 metrów wywalczył brązowy medal. Dwa lata wcześniej w Erfurcie w sztafecie 4 x 400 metrów - został młodzieżowym mistrzem Europy.
Nowy minister sportu i turystyki ukończył politologię (specjalność samorządowa) na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W 2009 roku został najmłodszym delegatem PZLA.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.