Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

niedziela, 18 październik 2015 14:17

Złoty Certyfikat POT dla Kopalni Złota

Napisane przez AG
Laureaci na scenie Laureaci na scenie AG

Kopalnia Złota i Średniowieczny Park Techniki w Złotym Stoku bezapelacyjnie wygrała tegoroczną edycję Konkursu na „Najlepszy Produkt Turystyczny" - Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej.

Jak przyznał jeden z członków kapituły konkursowej, profesjonalna prezentacja kopalni przed kapitułą, poprowadzona dowcipnie przez córkę właścicielki "powaliła wszystkich na kolana". Kapitułę urzekła historia powstania produktu - bez poparcia ze strony władz, pomocy finansowej, stworzonego własnymi siłami przez jedną rodzinę a także to, że kopalnia integruje lokalną społeczność i szybko stała się główną atrakcja okolicy. Kopalnia Złota w Złotym Stoku to jedyne miejsce w Europie z takimi atrakcjami. Właścicielka Elżbieta Szumska podjęła się odtworzenia wiernej repliki średniowiecznej wioski górniczej. Na turystów czeka wiele niespodzianek a wśród nich pływanie łodzią podziemnym korytarzem, płukanie złota, wybijanie złotej monety, skarbiec ze sztabami złota czy jedyny w Polsce podziemny wodospad. Turyści mogą także przejechać się repliką czołgu Leonarda da Vinci, obejrzeć wystawę minerałów czy samodzielnie wykonać złoty papier czerpany. Właścicielka kopalni, Elżbieta Szumska odbierając na gali podczas targów Tour Salon nagrodę z rąk prezesa POT Rafała Szmytke, powiedziała: "Mamy kopalnię złota w Złotym Stoku, niedaleko Złotego Potoku. Brakowało nam Złotego Certyfikatu."

Do III edycji Konkursu na „Najlepszy Produkt Turystyczny" - Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej zostało zgłoszonych przez Regionalne Organizacje Turystyczne 46 produktów turystycznych oraz 9 kandydatów do Złotego Certyfikatu.

W głosowaniu jawnym Kapituła wybrała 10 najlepszych produktów turystycznych, które wyróżniono Certyfikatem POT i przyznała 1 wyróżnienie. Na podstawie punktowego rankingu zgłoszeń zakwalifikowano do finału 3 zgłoszenia do nagrody głównej – Złotego Certyfikatu POT. Spośród 3 nominowanych produktów turystycznych wybrano jeden produkt turystyczny, któremu przyznano Złoty Certyfikat POT.

Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego w 2015 roku otrzymały następujące produkty turystyczne:
1. POLIN MUZEUM HISTORII ŻYDÓW POLSKICH" - Województwo Mazowieckie
2. BIESZCZADZKIE DREZYNY ROWEROWE - Województwo Podkarpackie
3. WIELKA PĘTLA WIELKOPOLSKI - Województwo Wielkopolskie
4. MUZEUM ARCHEOLOGICZNE W BISKUPINIE - Województwo Kujawsko-Pomorskie
5. „WAKEPARK SZCZECINEK" - Województwo Zachodniopomorskie
6. STREFA KULTURY W KATOWICACH - Województwo Śląskie
7. ZOO WROCŁAW SP.ZO.O. - Województwo Dolnośląskie
8. MAGICZNE OGRODY RODZINNY PARK TEMATYCZNY JANOWIEC - Województwo Lubelskie
9. „FESTIWAL KINETYCZNEJ SZTUKI ŚWIATŁA" LIGHT. MOVE. FESTIVAL - Województwo Łódzkie
10. „PGE GIGANTY MOCY" - Województwo Łódzkie

Nominacje do Złotego Certyfikatu, oprócz zwycięskiej Kopalni Złota, otrzymały:
Dymarki Świętokrzyskie oraz INDUSTRIADA - Święto Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego.

Oto krótkie charakterystyki wyróżnionych produktów:

Polin Muzeum Historii Żydów Polskich - Wspólna historia 1000-letniej historii Polaków i Żydów na ziemiach polskich jest kanwą opowieści o ludziach, cierpieniu, ale też miłości, nadziei i ponadczasowych wartościach.
Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe – Pomysł na połączenie turystyki z zamiłowaniem do tradycji kolejarskiej. Największa w Polsce, pięknie stylizowana wypożyczalnia drezyn rowerowych przyciąga setki turystów dziennie, którzy chcą w niebanalny sposób spędzić czas.
Wielka Pętla Wielkopolski – raj nie tylko dla wodniaków. Liczący blisko 690 km szlak, to Wielki zbiór atrakcji Wielkopolski. Szeroki wachlarz aktywności wodnych a także szlaki rowerowe biegnące przez liczne parki krajobrazowe, rezerwaty i parki narodowe.
Muzeum Archeologiczne w Biskupinie - Certyfikat jest potwierdzeniem niekwestionowanej wartości najsłynniejszego w Polsce wykopaliska i najbardziej znanego w Europie Środkowej rezerwatu archeologicznego i przykład budowanego wokół niego produktu turystycznego.
WakeParkSzczecinek - najdłuższy w Europie Wyciąg do Nart Wodnych i Wakebordu, Mistrzostwa Polski w Wakeboardzie czy Mistrzostwa Europy i Afryki w Narciarstwie Wodnym – to ewidentne atuty tego miejsca i szereg możliwości dla turystów.
Strefa Kultury w Katowicach -3 obiekty: Międzynarodowe Centrum Kongresowe, siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia i Muzeum Śląskie to strzał w 10, czyli pomysł na rewitalizację byłej Kopalni Węgla Kamiennego "Katowice".
Wrocławskie zoo – miejsce z pierwszym w Polsce oceanarium i jedynym na świecie prezentującym faunę jednego kontynentu. Afrykarium przyciąga turystów z całego świata. ZOO znane jest także z działań na rzecz ochrony zagrożonych gatunków.
Magiczne Ogrody Rodzinny Park Tematyczny Janowiec – to miejsce, w którym już po krótkiej chwili dorośli stają się dziećmi a dzieci mogą zanurzyć się w bezpiecznej magicznej krainie. Aranżacja zachęca do aktywnego spędzania czasu a atmosfera sprzyja wspólnej rodzinnej zabawie.
Festiwal Kinetycznej Stuki Światła Light.Move.Festival – feria barw może być metaforą miasta, które ze swojego dziedzictwa przemysłowego uczyniło perełkę turystyczną. Łódź wizjonerska i kreatywna znajduje odzwierciedlenie w Festiwalu sztuk wizualnych w otwartych przestrzeniach miejskich.
PGE Giganty Mocy - Bełchatowskie „kopalnie węgla brunatnego i elektrownie - otwierają swoje podwoje dla turystów, chcących w nieszablonowy, interaktywny sposób dowiedzieć się więcej o wytwarzaniu energii z węgla brunatnego.

Wyróżnienie otrzymało Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK – pierwsze w Polsce muzeum poświęcone wyłącznie sztuce współczesnej. Przyciąga turystów ciekawą infrastrukturą będącą wizytówką samego muzeum.

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.