Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 17 wrzesień 2015 21:02

Powstał Luboński Szlak Architektury Przemysłowej

Napisane przez AG
Powstał Luboński Szlak Architektury Przemysłowej archiwum PLOT

Już 26 września pierwsi turyści będą mogli odwiedzić Luboński Szlaki Architektury Przemysłowej. Szlak jest wspólną inicjatywą Miasta Lubonia, Ośrodka Kultury w Luboniu, Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej oraz lubońskich firm do dziś funkcjonujących w dawnych fabrykach.

Turyści będą mogli zobaczyć m.in.: mierzącą ponad 300 metrów halę magazynową z 1907 roku, zaprojektowaną przez Hansa Poelziga, dawną fabrykę drożdży, nawiązującą swą architekturą do średniowiecznych zamków, zakłady przetworów ziemniaczanych, zabytkową szkołę, dworzec, osiedle robotnicze oraz Park Siewcy z charakterystycznym pomnikiem.

Jak powiedział portalowi lubon.pl, zastępca burmistrz Lubonia Mateusz Mikołajczak, powiedział: „Historia Lubonia jest nierozerwalnie związana z przemysłem. Mam nadzieję, że dzięki szlakowi ponad stuletnie fabryki staną się atrakcją turystyczną. Szczególnie, że nasze miasto jest bardzo atrakcyjnie położone nad Wartą, w sąsiedztwie Wielkopolskiego Parku Narodowego."

Wojciech Mania z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, dodał: „Wielu współczesnych turystów szuka miejsc nietuzinkowych, których nie można znaleźć w najpopularniejszych przewodnikach. Odpowiedzią na takie potrzeby jest „Luboński Szlak Architektury Przemysłowej". Warto dodać, że mógł on powstać dzięki współpracy samorządu, lokalnych instytucji i firm oraz naszej organizacji."

Z kolei pomysłodawca szlaku, Rafał Marek, skomentował: „Bardzo się cieszę, że mój pomysł aby pokazać turystom i mieszkańcom lubońskie zabytki architektury przemysłowej został zrealizowany przez obecne władze Miasta i PLOT. Podziękowania należą się też właścicielom tych obiektów, szczególnie, że część z nich nadal jest wykorzystywana w celach produkcyjnych."


Szlak będzie można zwiedzać z przewodnikiem w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 10. Bilety w cenie 15 zł (normalny) lub 12 zł (ulgowy) można rezerwować drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 61 813 0072 i 500 287 325 (Ośrodek Kultury w Luboniu)..

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.