Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

czwartek, 27 sierpień 2015 14:22

Wieliczka przyjazna turystom

Napisane przez MG
Wieliczka przyjazna turystom archiwum Kopalni Soli Wieliczka/R.Stachurski

Kopalnia Soli „Wieliczka" znalazła się wśród pierwszych 12 obiektów, które ponad 30 lat temu wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO.

Na Trasę Turystyczną składają się komory i chodniki, solne i drewniane kaplice, solankowe jeziora. Zwiedzający mogą obejrzeć górnicze maszyny, narzędzia, ślady po ręcznym wydobyciu soli a także miejsca sakralne, a wśród nich kaplicę św. Kingi, które układają się w jedyny w Europie, podziemny szlak pielgrzymkowy „Szczęść Boże".

W otwartej w maju 2013 roku komorze Wincentego Witosa znajduje się podziemny interaktywny plac zabaw, który nie tylko bawi, ale i uczy. Dzieci mogą tu posłuchać bajek, nauczyć się rozpoznawania odmian soli. Czekają na nich też prawdziwe górnicze zadania: sygnalizacja szybowa, przetaczania bałwanów czy układanie tuneli na wzór kopalnianych korytarzy. W towarzystwie Skarbnika poznają magiczną krainę Solilandię.

Wielbiciele przygód powinni zakosztować „Trasy górniczej", czyli zwiedzania poza szlakiem turystycznym. W centrum Wieliczki w szybie Regis, mieści się wejście do prawdziwie górniczego podziemia. Na uczestników wycieczki czekają przydzielone górnicze zadania: tragarza, mapowego, mierniczego, metaniarza i kruszaka. W zabawie mogą uczestniczyć rodzice wraz z dziećmi powyżej 10 -tego roku życia. W prawdziwym górniczym rynsztunku: kombinezonie, kasku z pochłaniaczem po profesjonalnym przeszkoleni, wyruszają się pod ziemię, po niezapomnianą przygodę.

W Wieliczce jest również pierwszym w Polsce podziemnym uzdrowiskiem. Proponuje ono obok leczenia wśród soli m.in. relaks przy tężni solankowej, zajęcia z muzykoterapii i zdrowy-podziemny sen. Przede wszystkim osoby cierpiące na różnego rodzaju schorzenia dróg oddechowych w tym astmę oskrzelową, nawracające infekcje: nosa, zatok, gardła i alergie powinny wziąć pod uwagę zjazd 135 metrów pod ziemię do środowiska odizolowanego od czynników zewnętrznych. To doskonała alternatywa dla leczenia farmakologicznego.

Powietrze w Kopalni Soli „Wieliczka" cechuje wyjątkowa czystość bakteriologiczna, bogactwo mikroelementów a także brak alergenów i zanieczyszczeń. Solne powietrze jest wzbogacone o jony sodu, magnezu, manganu i potasu. Panujące w komorach solnych warunki działają stymulująco na układ immunologiczny. Wysoka czystość powietrza pozwala na regenerację flory bakteryjnej układu oddechowego, a to zmniejsza prawdopodobieństwo nawrotów infekcji.
Na powierzchni działa Hotel Grand Sal****, położony w parku św. Kingi tuż obok szybu Daniłowicza. Budynek hotelu to zrekonstruowane Łazienki Salinarne z przełomu XIX/XX wieku. Na turystów czekają również komfortowe pokoje gościnne w budynku Uzdrowiska w Młynie Solnym. Tutaj też można się w pełni zrelaksować, oddając się w ręce profesjonalistów. Oryginalne masaże, zabiegi na twarz i ciało to oferta z której warto skorzystać. Jak więc widać, jednodniowa wycieczka do wielickiej kopalni to stanowczo za mało, by ją dobrze poznać i zakosztować wszystkich atrakcji.

www.kopalnia.pl

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.