Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 06 sierpień 2015 17:09

Zamek w Łańcucie najpopularniejszym miejscem w podkarpackim

Napisane przez MG
Zamek w Łańcucie Zamek w Łańcucie podkarpackie.pl

W ubiegłym roku w naszym regionie podkarpackim tylko dwie atrakcje turystyczne odwiedziła liczba gości wyższa niż sto tysięcy: Muzeum-Zamek w Łańcucie - 316,1 tys. i Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku -143,3 tys. osób.

Jak podaje portal Nowiny24.pl, na trzecim miejscu znalazł się zamek w Krasiczynie - 92,3, na następnych zaś: Karpacka Troja - 40,8 tys. turystów oraz Centrum Dziedzictwa Szkła - ponad 40 tys. osób.

Cytowany przez portal Krzysztof Staszewski, prezes Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia "Pro Carpathia" w Rzeszowie, powiedział: „Brakuje nam kilku rzeczy: promocji, umiejętności budowania atmosfery magii danego miejsca, dzielenia się z turystami historią, ciekawostkami, gadżetami, których nie zastąpi wywieszenie nawet najlepszego obrazu. Następna rzecz to zadbanie o to, by muzeum nie było martwe, ale by w każdym sezonie pojawiła się jakaś nowość: np. nowa impreza, warsztaty, nowe obiekty lub multimedialne rozwiązania. Po to, by turysta, któremu spodobało się dane miejsce, miał powód, by jeszcze tu wrócić..
Muzea powinny też współpracować z sobą i z gestorami, właścicielami hoteli, bo im dłużej uda się zatrzymać turystę w regionie, tym więcej pieniędzy on u nas zostawi. Brakuje nam takiego właśnie wyjścia z ofertą do turysty."

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.