Bez smartfona nie ma podróży
Turyści są coraz bardziej uzależnieni od urządzeń mobilnych i oczekują, że usługodawcy będą komunikowali się z nimi tym kanałem – wynika z badań firmy Travelport.
Czytaj więcej...
Nie piszmy ustawy o POT?
Systemu promocji turystyki w Polsce nigdy nie było - trzeba go stworzyć od nowa. Potrzeba o wiele więcej niż jedynie nowelizacji ustawy o POT.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Bez smartfona nie ma podróży
  • Nie piszmy ustawy o POT?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Co ma piernik do turystyki?

Reklama

Reklama

środa, 22 lipiec 2015 13:31

Weekend małego maszynisty w Wolsztynie

Napisane przez MG
Weekend małego maszynisty w Wolsztynie archiwum PKP Cargo

W najbliższą sobotę, 25 lipca w Parowozowni w Wolsztynie odbędzie się kolejny weekend tematyczny w ramach cyklu „Lato z parowozami" - Weekend małego maszynisty.

Nie zabraknie atrakcji zarówno dla małych, jak i nieco większych miłośników kolei. Tymczasem w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce będzie można jak co tydzień w trakcie „Lata z parowozami" przejechać się zabytkowymi pociągami.
W najbliższy weekend zarówno na terenie Parowozowni przy ul. Fabrycznej 1, jak i na pokładzie zabytkowych maszyn, zorganizowane zostaną liczne atrakcje. O godzinie 11.00 rozpocznie się pokaz obrządzania parowozu, a między 12.00 a 14.00 będzie można przejechać się ręczną drezyną. Na dzieci, które odwiedzą w tym czasie Parowozownię Wolsztyn czekają też atrakcje w postaci konkursów, zabaw i innych animacji. Dla najbardziej zaangażowanych małych miłośników kolei przewidziano nagrody niespodzianki.

Retro przygoda
Z kolei w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce w dniach 25-26 lipca będzie możliwość przejażdżki zabytkowymi pociągami na trasie Chabówka – Kasina Wielka – Chabówka. Kasina Wielka to najwyżej położona stacja pomiędzy Chabówką i Nowym Sączem (570 m). Malowniczy budynek stacyjny w Kasinie wielokrotnie występował w roli scenografii do filmów kinowych, takich jak: Karol, człowiek, który został papieżem, Lista Schindlera czy Katyń. W sobotę i niedzielę pociągi wyruszą z Chabówki dwa razy dziennie – o godz. 9.10 i 14.00.

www.latozparowozami.pl.