LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

środa, 22 lipiec 2015 13:31

Weekend małego maszynisty w Wolsztynie

Napisane przez MG
Weekend małego maszynisty w Wolsztynie archiwum PKP Cargo

W najbliższą sobotę, 25 lipca w Parowozowni w Wolsztynie odbędzie się kolejny weekend tematyczny w ramach cyklu „Lato z parowozami" - Weekend małego maszynisty.

Nie zabraknie atrakcji zarówno dla małych, jak i nieco większych miłośników kolei. Tymczasem w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce będzie można jak co tydzień w trakcie „Lata z parowozami" przejechać się zabytkowymi pociągami.
W najbliższy weekend zarówno na terenie Parowozowni przy ul. Fabrycznej 1, jak i na pokładzie zabytkowych maszyn, zorganizowane zostaną liczne atrakcje. O godzinie 11.00 rozpocznie się pokaz obrządzania parowozu, a między 12.00 a 14.00 będzie można przejechać się ręczną drezyną. Na dzieci, które odwiedzą w tym czasie Parowozownię Wolsztyn czekają też atrakcje w postaci konkursów, zabaw i innych animacji. Dla najbardziej zaangażowanych małych miłośników kolei przewidziano nagrody niespodzianki.

Retro przygoda
Z kolei w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce w dniach 25-26 lipca będzie możliwość przejażdżki zabytkowymi pociągami na trasie Chabówka – Kasina Wielka – Chabówka. Kasina Wielka to najwyżej położona stacja pomiędzy Chabówką i Nowym Sączem (570 m). Malowniczy budynek stacyjny w Kasinie wielokrotnie występował w roli scenografii do filmów kinowych, takich jak: Karol, człowiek, który został papieżem, Lista Schindlera czy Katyń. W sobotę i niedzielę pociągi wyruszą z Chabówki dwa razy dziennie – o godz. 9.10 i 14.00.

www.latozparowozami.pl.