Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Best Reisen: tania ezgotyka
Best Reisen Group udowadnia, że dzięki nowej strategii produktowej wyjazdy do dalekich krajów nie muszą być drogie.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
Islandia zaprasza na warsztaty
Promote Iceland, oficjalna agencja promocji Islandii, zaprasza przedstawicieli polskich biur podróży na warsztaty turystyczne w trzech miastach: Gdańsku, Krakowie i Warszawie.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Best Reisen: tania ezgotyka
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki
  • Islandia zaprasza na warsztaty

Reklama

Reklama

środa, 15 lipiec 2015 12:52

Podkarpackie – powstaje szlak pałaców i ogrodów

Napisane przez MG
Zamek w Krasiczynie Zamek w Krasiczynie archiwum krasiczyn.pl

Na szlaku znajdą się 32 obiekty, powszechnie znane i te mniej popularne.

Jak podał portal Nowiny24, szlak będzie podzielony na cztery trasy a znajdą się na nim zamki, pałace, ogrody i dwory szlacheckie.

Anna Brzechowska-Rębisz z Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, powiedziała: „Część z nich jest doskonale znana, jak na przykład zamki w Łańcucie czy Krasiczynie. Wśród podkarpackich pałaców i dworów znajdują się jednak obiekty mniej znane, które także zasługują na uwagę i mogą być atrakcyjne dla turystów. Otoczone są one niepowtarzalnymi parkami i ogrodami. Można tu wymienić chociażby pałacyk myśliwski w Julinie, zamek Dubiecko, dwory w Wiśniowej i Żarnowcu czy pałac w Zarzeczu. Można powiedzieć, że tworzony przez nas karpacki szlak ogrodów i domów historycznych połączy najpopularniejsze obiekty z tymi mniej znanymi, które również mogą stanowić ciekawą atrakcję turystyczną - wyjaśnia. Prace nad stworzeniem szlaku są mocno zaawansowane. Jesteśmy po wstępnych konsultacjach z gospodarzami obiektów. Trwają prace nad przewodnikiem i broszurami, które niebawem trafią do druku, a także nad stroną internetową. W tej chwili jesteśmy na etapie tłumaczeń językowych, bo większość materiałów będzie publikowana w kilku językach. Efekty tych działań będzie można zobaczyć późnym latem lub wczesną jesienią. Wtedy wystartuje strona internetowa, z której będzie można odsłuchiwać lub pobierać audioprzewodnik."