Reklama

Reklama

Reklama

środa, 01 lipiec 2015 01:09

Tramwajowa Linia Turystyczna w Łodzi wystartowała

Napisane przez MG
Tramwajowa Linia Turystyczna w Łodzi wystartowała archiwum mpk.lodz.pl

Rozpoczął się 13. już sezon kursowania Tramwajowej Linii Turystycznej na trasie z Łodzi do Lutomierska, obsługiwanej przez zabytkowy tramwaj typu 5N z początku lat 60 ubiegłego wieku.

Tramwajowa Linia Turystyczna istnieje od 2003 roku i przez pierwszych 9 lat kursowała jako linia 0. Od 2012 zaś na linii 43. Jest to wspólny projekt Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi i MPK-Łódź, a od 2011 roku również Zarządu Dróg i Transportu. Jego celem jest popularyzacja historii miasta i regionu, a w szczególności komunikacji miejskiej przez pryzmat zabytków techniki. W ciągu ostatniej dekady linia wakacyjna startowała m.in. z pętli przy ul. Wycieczkowej czy Zajezdni Dąbrowskiego, a wiodła zawsze na Zdrowie.

Podróż na całej trasie z ul. Telefonicznej w Łodzi do Lutomierska trwa 80 minut.
W ubiegłym roku z trasy skorzystało ponad 8 tys. osób.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.