Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

wtorek, 09 czerwiec 2015 10:46

Algieria promuje się rzemiosłem

Napisane przez AG
Ambasador Algierii i wicepremier Janusz Piechociński na jednym ze stoisk Ambasador Algierii i wicepremier Janusz Piechociński na jednym ze stoisk

Jeszcze do 13 czerwca trwa w Warszawie, na Skwerze Hoovera, Tydzień Algierskiego Rzemiosła Artystycznego.

Na stoiskach pod namiotami można obejrzeć m.in. typowe dla tego kraju sandały, biżuterię ozdobioną kamieniami szlachetnymi, porcelanę, suknie, szale, pięknie malowane puzderka, obrazy, wachlarze, plecione koszyki – wszystko to w oryginalnym algierskim stylu, wszystko zdobione lokalnymi ornamentami.

Otwierając w ubiegły piątek Tydzień, ambasador Algierii, Salah Lebdioui, powiedział m.in. „Fakt, że jest z nami na otwarciu premier Piechociński, potwierdza, że oba rządy poważnie traktują rozwój stosunków między naszymi krajami. To dobry czas na konsolidację naszych stosunków. Tydzień Rzemiosła ma pokazać warszawiakom, turystom z Polski, jak różnorodna i kolorowa, ale jednocześnie przyjazna jest Algieria. Mam tez nadzieję, że Tydzień sprawi, że Polacy zechcą do nas przyjechać..."

Minister gospodarki Janusz Piechociński, dodał: „Wszyscy wyrastamy z kultury. Szczególnie tutaj, na Karkowskim Przedmieściu, przy pomniku wieszcza Adama Mickiewicza, warto to podkreślić. My i Algierczycy jesteśmy narodami bardzo silnie rozumiejący prawdę, że naszą siła jest tożsamość i świadomość wyrastania z konkretnej kultury. Algieria jest trzecim krajem wśród państw arabskich, pod względem wymiany gospodarczej i jednocześnie drugim afrykańskim. Siłą naszych stosunków gospodarczych wynika z tego, z rozumiemy, co jest naszą wartością: zaufanie, zrozumienie, poznanie. Dzięki wystawie na Skwerze Hoovera, Warszawa pozna kulturę Algierii. Inne kraje najlepiej poznawać właśnie przez poznawanie kultury. Potem łatwiej się porozumieć."