Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 09 czerwiec 2015 10:46

Algieria promuje się rzemiosłem

Napisane przez AG
Ambasador Algierii i wicepremier Janusz Piechociński na jednym ze stoisk Ambasador Algierii i wicepremier Janusz Piechociński na jednym ze stoisk

Jeszcze do 13 czerwca trwa w Warszawie, na Skwerze Hoovera, Tydzień Algierskiego Rzemiosła Artystycznego.

Na stoiskach pod namiotami można obejrzeć m.in. typowe dla tego kraju sandały, biżuterię ozdobioną kamieniami szlachetnymi, porcelanę, suknie, szale, pięknie malowane puzderka, obrazy, wachlarze, plecione koszyki – wszystko to w oryginalnym algierskim stylu, wszystko zdobione lokalnymi ornamentami.

Otwierając w ubiegły piątek Tydzień, ambasador Algierii, Salah Lebdioui, powiedział m.in. „Fakt, że jest z nami na otwarciu premier Piechociński, potwierdza, że oba rządy poważnie traktują rozwój stosunków między naszymi krajami. To dobry czas na konsolidację naszych stosunków. Tydzień Rzemiosła ma pokazać warszawiakom, turystom z Polski, jak różnorodna i kolorowa, ale jednocześnie przyjazna jest Algieria. Mam tez nadzieję, że Tydzień sprawi, że Polacy zechcą do nas przyjechać..."

Minister gospodarki Janusz Piechociński, dodał: „Wszyscy wyrastamy z kultury. Szczególnie tutaj, na Karkowskim Przedmieściu, przy pomniku wieszcza Adama Mickiewicza, warto to podkreślić. My i Algierczycy jesteśmy narodami bardzo silnie rozumiejący prawdę, że naszą siła jest tożsamość i świadomość wyrastania z konkretnej kultury. Algieria jest trzecim krajem wśród państw arabskich, pod względem wymiany gospodarczej i jednocześnie drugim afrykańskim. Siłą naszych stosunków gospodarczych wynika z tego, z rozumiemy, co jest naszą wartością: zaufanie, zrozumienie, poznanie. Dzięki wystawie na Skwerze Hoovera, Warszawa pozna kulturę Algierii. Inne kraje najlepiej poznawać właśnie przez poznawanie kultury. Potem łatwiej się porozumieć."

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.