LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

poniedziałek, 01 czerwiec 2015 22:44

Drezynami rowerowymi po Bieszczadach

Napisane przez MG
Drezynami rowerowymi po Bieszczadach archiwum gmina Olszanica

50 drezyn rowerowych kursować będzie regularnie na kolejowej trasie nr 108, nieczynnej linii kolejowej Zagórz-Krościenko.

Bazą dla stacji rowerowych drezyn będzie dworzec w Uhercach przy skrzyżowaniu. Stąd będzie można pojechać w kierunku Zagórza albo Krościenka. Do dyspozycji turystów będzie 50 drezyn rowerowych.. Cała trasa ma 47 kilometrów długości.

Robert Petka, wicewójt gminy Olszanica: „Zależy nam na rozruszaniu koniunktury turystycznej, a Olszanica do tej pory była jedną z wielu miejscowości w Bieszczadach, która nie miała swojego wyróżnika. Pomysł wydawał się może na początku dość ryzykowny, ale my nie jesteśmy konwencjonalnym samorządem."

Gmina przejęła od PLK linię kolejową nr 108 i dwa budynki przy trasie. 47 km torów i stację w Uhercach Mineralnych przekazał w użyczenie pomysłodawcy projektu biznesmenowi Januszowi Demkowiczowi.

Podczas otwarcia stacji Demkowicz powiedział: „Naszym zamierzeniem jest, żeby cała ta linia żyła. Planujemy krótkie wycieczki, ale też 2-3 razy w tygodniu chcemy organizować wyprawy do Ustrzyk Dolnych i do Krośnienka."

Koszt przejażdżki będzie wynosił ok. ok. 100 zł ( za całą drezynę). Yrasy będą o różnej długości i stopniu trudności. Pojazd waży ok. 100 kg, platforma ma wymiary 2 na 1,8 m. Zabiera 4-5 osób: dwie z przodu pedałują, pozostali siedzą na ławeczce z tyłu. Maksymalna predkość, jaką osiąga to ok. 20 km.