Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 26 maj 2015 23:13

Święto austriackiej kultury na Próżnej

Napisane przez AG
Martin Meisel Martin Meisel AG

Jeszcze do końca tygodnia na Próżnej w lokalu Austriackiego Forum Kulturalnego działa Kawiarnia Wiedeńska. W piątek zaś rozpoczyna się „Feta na Próżnej" – dwa dni imprez z okazji 50. rocznicy powstania Austriackiego Forum Kultury w Warszawie.

Martin Meisel, dyrektor Austriackiego Forum Kultury, powiedział: „Feta na Próżnej" to największa impreza w historii Forum. Ważnym, symbolicznym elementem naszego świętowania jest Kawiarnia Wiedeńska. Jej wystrój wzorowany jest na wiedeńskiej Cafe Central, prasa codzienna (austriacka i polska) wisi w drewnianych uchwytach. Podawana jest niej kawa Melange (z wodą i gorącym mlekiem), Kleiner Brauner i moccę a także wiedeńskie ciasta. Kawiarnia jest przez te dni symbolem otwarcia naszego na Warszawę i Polskę – drzwi mamy codziennie otwarte na ulicę Próżną. Mimo, że w ubiegłym roku Forum zorganizowało 383 imprezy w całej Polsce, to tak dużej jeszcze nie było. Będzie się wiele działo nie tylko w salach Forum, ale i na ulicy i na Placu Grzybowskim. Ważnym elementem będzie sobotnia „Heca na Próżnej". To program dla całych rodzin. Będą bańki mydlane, bumerangi i inne obiekty latające. Będą występy teatralne, malowanie na ulicy, piknik rodzinny, mini kursy języka niemieckiego dla dzieci. Wieczorem odbędzie pojedynek DJ-ów z austriackiej stacji radiowej ORF i polskiego Radia dla Ciebie. Uzupełnieniem będą warsztaty muzyczne dla najmłodszych i warsztaty hip-hopu dla dzieci. Impreza będzie trwać do późnych godzin wieczornych."

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.