LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

środa, 20 maj 2015 12:31

Polska turystyka na EXPO w Mediolanie

Napisane przez MG
Polska turystyka na EXPO w Mediolanie archiwum POT

Prezentację polskiej turystyki rozpoczął Tydzień Turystyki Polskiej w dniach 18-24 maja. Organizatorem Tygodnia Turystyki Polskiej jest Polska Organizacja Turystyczna a jej partnerami są polskie regiony i miasta.

W najbliższych dniach w Polskim Pawilonie prezentowana będzie oferta turystyki kulturowej, aktywnej i przyrodniczej.

Rafał Szmytke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, powiedział: „To symboliczny tydzień turystyki polskiej, bo turystyka będzie się przewijała przez cały czastrwania Expo 2015. Poprzez zintesyfikowanie działań przez te siedem dni chcemy zwrócić uwagę odwiedzających spektakularnymi występami artystów, barwnymi multimedialnymi prezentacjami i niestandardowymi sposobami pokazywania oferty turystycznej. Naszym celem jest zainteresowanie Polską jak największej liczby turystów. Działania, które prowadzimy są także przedłużeniem kampanii „Polska. Come and find your story" realizowanej przez nas między innymi na rynku włoskim w ramach projektu unijnego „Promujmy Polskę Razem".

W czasie tygodnia polskiego od 18 maja do 24 maja regiony i miasta będą promowały swój dorobek kulturalny, flagowe imprezy oraz pierwszoplanowe produkty turystyczne. Wśród propozycji znajdzie się między innymi Greenvelo najdłuższa trasa rowerowa w Polsce przebiegająca przez 5 regionów Polski Wschodniej tj. lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie. Zachętą dla gości EXPO 2015 do wybrania się na szlak będzie możliwość przejechania fragmentu trasy – prawie 2000 km – dzięki kapsule 5D oraz symulatorowi jazdy w 3D. Uczestnicy będą mogli między innymi wybrać się w podróż po liczącym ponad 400 km Podlaskim Szlaku Bocianim. Dzięki takiej wyprawie będzie można zobaczyć 5 parków narodowych, Kanał Augustowski, Tykocin czy Krainę Otwartych Okiennic.

Przyrodnicze jak i kulturalne walory prezentować będzie Warszawa. Hitem mogą być „Newsy znad Wisły" –Mapping 3D z wykorzystaniem prawie 4m łódki. W ten sposób Warszawa chce zwrócić uwagę na atrakcyjność ostatniej nieuregulowanej rzeki Unii Europejskiej – Wisły. Nie zabraknie oczywiście propozycji relaksu z kulturą, czyli odpoczynku przy historii i utworach Fryderyka Chopina na ławeczce multimedialnej.

Małopolska i Kraków również postawiły na innowacyjne technologicznie rozwiązania. Lajkonik będzie zapraszał do multimedialnego korala, w którym będzie można zasiąść i przenieść się do najpiękniejszych miejsc w regionie. Ponadto odwiedzający będą mogli wziąć dział w aktywnym mappingu podłogowym nawiązującym do charakterystycznych elementów regionu.

Lublin pokaże swoje magiczne oblicze poprzez Carnaval Sztukmistrzów. Tym razem do aktywnego udziału w pokazach chodzenia na linie goście nie będą zapraszani ale już przy występach Teatru Lubelskich Sztukmistrzów „Cafe Variete" interakcje z publiczności będą mile widziane.

Wrocław przedstawi swoje bogactwo kulturowe, w tym szlakii kulturowe, takimi jak Szlak Doliny Pałaców i Ogrodów oraz Szlak Cysterski. Oczywiście będą też multimedialne prezentacje na przykład zatytułowana „Mosty" na ekranie LCD.