Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

środa, 20 maj 2015 12:31

Polska turystyka na EXPO w Mediolanie

Napisane przez MG
Polska turystyka na EXPO w Mediolanie archiwum POT

Prezentację polskiej turystyki rozpoczął Tydzień Turystyki Polskiej w dniach 18-24 maja. Organizatorem Tygodnia Turystyki Polskiej jest Polska Organizacja Turystyczna a jej partnerami są polskie regiony i miasta.

W najbliższych dniach w Polskim Pawilonie prezentowana będzie oferta turystyki kulturowej, aktywnej i przyrodniczej.

Rafał Szmytke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, powiedział: „To symboliczny tydzień turystyki polskiej, bo turystyka będzie się przewijała przez cały czastrwania Expo 2015. Poprzez zintesyfikowanie działań przez te siedem dni chcemy zwrócić uwagę odwiedzających spektakularnymi występami artystów, barwnymi multimedialnymi prezentacjami i niestandardowymi sposobami pokazywania oferty turystycznej. Naszym celem jest zainteresowanie Polską jak największej liczby turystów. Działania, które prowadzimy są także przedłużeniem kampanii „Polska. Come and find your story" realizowanej przez nas między innymi na rynku włoskim w ramach projektu unijnego „Promujmy Polskę Razem".

W czasie tygodnia polskiego od 18 maja do 24 maja regiony i miasta będą promowały swój dorobek kulturalny, flagowe imprezy oraz pierwszoplanowe produkty turystyczne. Wśród propozycji znajdzie się między innymi Greenvelo najdłuższa trasa rowerowa w Polsce przebiegająca przez 5 regionów Polski Wschodniej tj. lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie. Zachętą dla gości EXPO 2015 do wybrania się na szlak będzie możliwość przejechania fragmentu trasy – prawie 2000 km – dzięki kapsule 5D oraz symulatorowi jazdy w 3D. Uczestnicy będą mogli między innymi wybrać się w podróż po liczącym ponad 400 km Podlaskim Szlaku Bocianim. Dzięki takiej wyprawie będzie można zobaczyć 5 parków narodowych, Kanał Augustowski, Tykocin czy Krainę Otwartych Okiennic.

Przyrodnicze jak i kulturalne walory prezentować będzie Warszawa. Hitem mogą być „Newsy znad Wisły" –Mapping 3D z wykorzystaniem prawie 4m łódki. W ten sposób Warszawa chce zwrócić uwagę na atrakcyjność ostatniej nieuregulowanej rzeki Unii Europejskiej – Wisły. Nie zabraknie oczywiście propozycji relaksu z kulturą, czyli odpoczynku przy historii i utworach Fryderyka Chopina na ławeczce multimedialnej.

Małopolska i Kraków również postawiły na innowacyjne technologicznie rozwiązania. Lajkonik będzie zapraszał do multimedialnego korala, w którym będzie można zasiąść i przenieść się do najpiękniejszych miejsc w regionie. Ponadto odwiedzający będą mogli wziąć dział w aktywnym mappingu podłogowym nawiązującym do charakterystycznych elementów regionu.

Lublin pokaże swoje magiczne oblicze poprzez Carnaval Sztukmistrzów. Tym razem do aktywnego udziału w pokazach chodzenia na linie goście nie będą zapraszani ale już przy występach Teatru Lubelskich Sztukmistrzów „Cafe Variete" interakcje z publiczności będą mile widziane.

Wrocław przedstawi swoje bogactwo kulturowe, w tym szlakii kulturowe, takimi jak Szlak Doliny Pałaców i Ogrodów oraz Szlak Cysterski. Oczywiście będą też multimedialne prezentacje na przykład zatytułowana „Mosty" na ekranie LCD.