Reklama

Reklama

Reklama

środa, 20 maj 2015 09:49

Toruń – ponad 1,7 mln turystów

Napisane przez MG
Rynek w Toruniu Rynek w Toruniu AG

W 2014 roku gród piernika i Kopernika odwiedziło 1 724 536 turystów, dziesięć lat temu było ich 1 054 000.

Jak podała PAP, badania ruchu turystycznego polegają na analizie twardych danych zewnętrznych (GUS, biura przewodnickie, bilety sprzedane na atrakcje turystyczne) oraz na wywiadach kwestionariuszowych prowadzonych przez cztery miesiące (marzec, maj, sierpień i październik) na próbie ponad 1800 respondentów (w języku polskim i dwóch obcych).

Większość gości stanowią mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego (36,6 proc.) i województw ościennych: mazowieckiego, wielkopolskiego, pomorskiego i łódzkiego.
Wśród gości zagranicznych najwięcej jest Niemców (blisko 35 proc.), Anglików (13,7 proc.), Włochów) (6,6 proc.), Hiszpanów (6,6 proc.), Francuzów (5 proc.) i Amerykanów (4,3 proc.).
Od roku 2004 liczba miejsc noclegowych w Toruniu zwiększyła się z 2 400 do 4 409, a wydatki ponoszone przez turystów wzrosły ze 172 złotych do 334 złotych.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.