LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

środa, 20 maj 2015 09:49

Toruń – ponad 1,7 mln turystów

Napisane przez MG
Rynek w Toruniu Rynek w Toruniu AG

W 2014 roku gród piernika i Kopernika odwiedziło 1 724 536 turystów, dziesięć lat temu było ich 1 054 000.

Jak podała PAP, badania ruchu turystycznego polegają na analizie twardych danych zewnętrznych (GUS, biura przewodnickie, bilety sprzedane na atrakcje turystyczne) oraz na wywiadach kwestionariuszowych prowadzonych przez cztery miesiące (marzec, maj, sierpień i październik) na próbie ponad 1800 respondentów (w języku polskim i dwóch obcych).

Większość gości stanowią mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego (36,6 proc.) i województw ościennych: mazowieckiego, wielkopolskiego, pomorskiego i łódzkiego.
Wśród gości zagranicznych najwięcej jest Niemców (blisko 35 proc.), Anglików (13,7 proc.), Włochów) (6,6 proc.), Hiszpanów (6,6 proc.), Francuzów (5 proc.) i Amerykanów (4,3 proc.).
Od roku 2004 liczba miejsc noclegowych w Toruniu zwiększyła się z 2 400 do 4 409, a wydatki ponoszone przez turystów wzrosły ze 172 złotych do 334 złotych.