Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 19 maj 2015 12:21

Muzyka Zaklęta w Drewnie po raz dziewiąty

Napisane przez AG

Już od 9 lat na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, w zabytkowych kościołach, cerkwiach, dworach, a także w skansenach i miejscowościach, w których przetrwała drewniana zabudowa, rozbrzmiewa różnorodna muzyka.

Całe lato w różnych zakątkach „drewnianej Małopolski" zagrają znani muzycy zaprzyjaźnieni ze Szlakiem. Wykonanie koncertów muzyki klasycznej powierzone zostaje wybitnym artystom profesorom i absolwentom Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Akademii Muzycznej w Katowicach, którzy szkolili swoje umiejętności w najważniejszych muzycznych ośrodkach europejskich. Nie zabraknie także muzyki autorskiej, powstałej w wyniku połączenia różnych zainteresowań muzyków - nie tylko jazzu, ale także polskich, ukraińskich i łemkowskich ludowych brzmień, muzyki granicy Azji i Europy, Bałkanów (Serbia i Bułgaria) i muzyki klezmerskiej.

W dniu uroczystego Otwarcia Sezonu Letniego w Małopolsce 23 maja o godz. 19:00 odbędzie się Inauguracja 9. edycji Festiwalu „Muzyka Zaklęta w Drewnie". W Amfiteatrze „Zapopradzie" cykl letnich koncertów rozpoczną: Anna Jurksztowicz, Krzesimir Dębski i Big Band Małopolski pod dyrekcją Ryszarda Krawczuka. Artyści inaugurujący Festiwal współpracują z czołówką polskich i zagranicznych muzyków, a ich szerokie fascynacje muzyczne sięgają od muzyki dawnej, po jazz, pop, muzykę gospel i spirituals, a rozpoznać ich można z najbardziej znanych kompozycji filmowych i teatralnych jak "Kingsajz", Ogniem i Mieczem, W Pustyni i w Puszczy, "Czułość i kłamstwa", "Matki, żony i kochanki", "Na dobre i na złe".
Podczas tegorocznej edycji Festiwalu odbędzie się aż 5 koncertów plenerowych. We dworze w Dołędze 19 lipca odbędzie się 100-y letni koncert Muzyki Zaklętej w Drewnie. Zakończenie 9. edycji Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie w dniu 30 sierpnia związane jest z uroczystymi obchodami Roku Witkiewiczów ustanowionymi przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej, a scenerią wydarzenia stanie się Muzeum Stylu Zakopiańskiego w Willi Koliba w Zakopanem.

www.drewniana.malopolska.pl
www.facebook.com/MuzykaZakletaWDrewnie
www.facebook.com/drewniana.malopolska
www.mot.krakow.pl

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.