LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

piątek, 24 kwiecień 2015 10:33

W Poznaniu znów ruszają linie turystyczne

Napisane przez MG

Od 25 kwietnia znowu będzie można jeździć po stolicy Wielkopolski zabytkowymi tramwajami i autobusami.

Jak czytamy w komunikacie ZTM: "Oglądanie najpiękniejszych zakątków Poznania z okien turystycznego, zabytkowego taboru stało się już tradycją. Na ten sezon ZTM razem z Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczną, MPK Poznań i Klubem Miłośników Pojazdów Szynowych przygotował atrakcyjne wizualnie bilety dla pasażerów linii turystycznych oraz praktyczne ulotki informacyjne. Zamieszczono w nich m.in. wiadomości o zabytkach znajdujących się przy trasach turystycznych, schematy tras turystycznych, rozkład jazdy, a także zdjęcia zabytkowych pojazdów."

Trasa turystyczna obsługiwana przez zabytkowe autobusy prowadzi z pl. Wielkopolskiego przez centrum, nad Maltę i dalej przez serce Śródki do ścisłego centrum. Tramwajowa linia turystyczna została natomiast przygotowana w dwóch wariantach. Wariant podstawowy obejmuje przejażdżkę z pl. Wielkopolskiego, przez Gwarną, Św. Marcin, pl. Wiosny Ludów, Królowej Jadwigi, rynek Wildecki, nieczynną już zajezdnię Madalińskiego, Głogowską, Fredry. Wariant rozszerzony - dwa kursy dziennie - obejmuje wjazd do zajezdni MPK przy Głogowskiej i zwiedzanie tamtejszego muzeum.

Kursy nocne będą wykonywane o godzinie 21 w następujące dni: 9 maja, 30 maja, 20 czerwca, 11 lipca, 1 sierpnia, 22 sierpnia, 12 września.
Bilety na linie turystyczne można zakupić w pojeździe.