Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

środa, 22 kwiecień 2015 10:52

Główne atrakcje Parady Parowozów 2015

Napisane przez AG
Główne atrakcje Parady Parowozów 2015 archiwum PKP Cargo

Podjęte zostaną próby pobicia rekordu Guinessa w dwóch kategoriach: największej liczby osób mieszczących się w kartonowym pociągu oraz największej liczby osób czytających na głos wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa".

Tegoroczna XXII Parada Parowozów rozpocznie się około godz. 11 Festiwalem Swojskiego Jadła. Kolejnym punktem programu jest występ Powiatowej Wolsztyńskiej Orkiestry Dętej, natomiast od godz. 13 rozpoczną się atrakcje związane bezpośrednio z głównym punktem programu, czyli parowozami.

Mirosław Kuk, rzecznik prasowy PKP CARGO S.A., powiedział: „Parada Parowozów już na stałe wpisała się w kalendarze fanów kolejnictwa z całej Polski, dlatego cieszymy się, że po raz kolejny możemy współorganizować tę ważną dla nich imprezę, W związku z tym, że tegoroczne wydarzenie inauguruje cykl „Lato z Parowozami", które jest skierowane do najmłodszych, skupiamy się na wysokiej jakości atrakcjach skierowanych właśnie do tej grupy. Zadbamy, by w specjalnie wydzielonej dla nich strefie, nie tylko świetnie się bawiły, ale i poznały historię kolejnictwa i Parowozowni. Chcemy od najmłodszych lat zaszczepiać w młodych ludziach miłość do kolei ."

Ważnym elementem tegorocznej Parady Parowozów jest próba pobicia rekordu Guinnessa. Przygotowania rozpoczną się 2 maja o godz. 15, natomiast samo wydarzenie zaplanowane jest na godz. 17. To właśnie wtedy podjęte zostaną dwa wyzwania: największej liczby osób mieszczących się w kartonowym pociągu oraz największej liczby osób czytających na głos wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa". W międzyczasie, odbywać się będą liczne koncerty, podczas których każdy fan muzyki z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Na zakończenie dnia o godz. 21.45 organizatorzy standardowo przygotowali wyjątkowe przedstawienie „Światło, dźwięk i para", które w tym roku będzie współorganizowane z Radiem Merkury. To unikalne widowisko stanowi połączenie uroku zabytkowych parowozów z blaskiem świateł i specjalnie opracowaną muzyką. Gościnnie podczas spektaklu wystąpi poznański teatr „Z głową w chmurach".
Patronami medialnymi imprezy są Magazyn Turystyczny Wasze Podróże i portal WaszaTurystyka.pl.