Bez smartfona nie ma podróży
Turyści są coraz bardziej uzależnieni od urządzeń mobilnych i oczekują, że usługodawcy będą komunikowali się z nimi tym kanałem – wynika z badań firmy Travelport.
Czytaj więcej...
Nie piszmy ustawy o POT?
Systemu promocji turystyki w Polsce nigdy nie było - trzeba go stworzyć od nowa. Potrzeba o wiele więcej niż jedynie nowelizacji ustawy o POT.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Bez smartfona nie ma podróży
  • Nie piszmy ustawy o POT?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Co ma piernik do turystyki?

Reklama

Reklama

środa, 08 kwiecień 2015 15:54

Nowy szlak kajakowy na Orzyszy

Napisane przez MG
Nowy szlak kajakowy na Orzyszy AG

Gmina Orzysz w województwie. warmińsko-mazurskim chce w nadchodzącym sezonie turystycznym uruchomić 15-kilometrowy szlak kajakowy na rzece Orzyszy.

W rozmowie z PAP, burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski powiedział: „Do lata zostanie przygotowana 15-kilometrowa trasa kajakowa na rzece Orzyszy. Do tego czasu trasa ma być oczyszczona z wiatrołomów, miejscami rzeka zostanie pogłębiona. Niezbędne roboty wykonają miejscowe spółki pracujące w melioracji. Zamierzamy też oznaczyć trasę i opracować przewodniki."

Z kolei, również dla PAP, Roman Prusiński, organizator spływów kajakowych na Krutyni i innych rzekach, ocenił: „Sam pomysł jednak jest doskonały i jestem pewien, że znajdą się chętni na spływy tą trasą. Jeśli przybędzie w regionie kolejna trasa kajakowa, to na Krutyni może zrobi się troszkę luźniej, poza tym coraz więcej ludzi lubi aktywnie spędzać czas, niezależnie od pogody."

Prezes warmińsko-mazurskiego oddziału PTTK Marian Jurak w rozmowie z PAP podkreślił: „Orzysz nie jest teraz oblegany przez gości, a sama meandrująca rzeka Orzysza w jego ocenie jest bardzo malownicza. We wsi Nowe Guty, gdzie trasa ma się kończyć, jest najpiękniejszy widok na Śniardwy."