Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

środa, 25 marzec 2015 10:07

Przyszłość w turystyce – turystyka w przyszłości - III Forum Turystyki Europejskiej

Napisane przez MG

MG

Jak twierdzą organizatorzy, Forum jest płaszczyzną międzynarodowej wymiany dokonań naukowo-badawczych i doświadczeń praktycznych, poglądów i przewidywań w obszarze szeroko pojętej turystyki. Zamiarem organizatorów Forum jest, by w ramach tego wydarzenia zgromadzili się naukowcy i menedżerowie, badacze i wizjonerzy, nauczyciele i komentatorzy, a tym co ich łączy jest dążenie do ukształtowania turystyki na miarę futurystycznych wyzwań XXI wieku.
Tematyka Forum skupia się wokół następujących zagadnień:
1. Turystyka dziś i jutro – szanse i zagrożenia rozwojowe
2. Turystyka a nowe technologie
3. Blogi turystyczne – teraźniejszość i przyszłość
4. Portale branżowe – turystyka, rekreacja, hotelarstwo
5. Media społecznościowe i ich rola w rozwoju turystyki
6. Hotele przyszłości - innowacje w hotelarstwie
7. Innowacyjne zarządzanie i marketing w turystyce
8. Przykłady dobrych i złych praktyk
9. Środki wsparcia z Unii Europejskiej a rozwój innowacji w turystyce
10. Innowacje w kształceniu dla turystyki

Organizatorem Forum są: Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Instytut Rekreacji i Turystyki, Katedra Turystyki oraz Dolnośląska Organizacja Turystyczna.
W Radzie Programowej znaleźli się: Wojciech Biliński – zastępca dyrektora wydziału sportu, rekreacji i turystyki urzędu marszałkowskiego województwa dolnośląskiego, Marek Ciechanowski – prezes Dolnośląskiej Izby Turystyki, Rajmund Papiernik – dyrektor biura Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, Marek Pasztetnik – prezes zarządu Zachodniej Izby Gospodarczej, Magdalena Piasecka – prezes Convention Bureau Wrocław, Andrzej Wąsik– dyrektor Wydziału Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.


Zgłoszenia przyjmowane sa przez organizatorów do 20 kwietnia.
Informacje: dr Izabela Gruszka
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 71 347 3231
tel. kom. 880 136 826