Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 13 marzec 2015 16:46

Warszawa, Wrocław, Gdańsk – najbardziej rowerowe miasta w Polsce

Napisane przez AG
Warszawa, Wrocław, Gdańsk – najbardziej rowerowe miasta w Polsce AG

Jak podał serwis rower.pl najwięcej ścieżek rowerowych w kraju ma Warszawa. Rowerzyści mają do dyspozycji w stolicy 361 km tras rowerowych.

Drugie miejsce, z wynikiem 214 km zajmuje Wrocław a trzecie Gdańsk – 185 km. Z miast wojewódzkich, najmniej ścieżek posiadają Opole (37 km) i Kielce (28 km).
Powyżej stu kilometrów ścieżek mają jeszcze : Kraków (145 km), Poznań (129 km), Lublin (110 km), Rzeszów (100 km) i Łódź (100 km).
Serwis zbadał także liczbę kilometrów tzw. kontrapasów, czyli ścieżek rowerowych, którymi można jechać „pod prąd" na ulicach jednokierunkowych. Na pierwszym miejscu jest Gdańsk (26 km kontrapasów), na drugim Łódź (5,5 km pasów i kontrapasów), na trzecim Warszawa (800 m kontrapasów wg stanu na koniec 2013 r.).

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.