LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

piątek, 13 marzec 2015 14:14

Wielkopolska stawia na turystykę wodną

Napisane przez AG

Szlak Wielkiej Pętli Wielkopolski liczy prawie 690 kilometrów długości, prowadzi przez rzeki, jeziora i kanały Wielkopolski a także fragmentarycznie przez województwa lubuskie i kujawsko-pomorskie.

Ewa Przydrożny, dyrektor biura Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej powiedziała: "Wielka Pętla Wielkopolski to absolutnie topowy nasz produkt. Promujemy go drugi rok i widać efekty. Wystarczy spojrzeć na statystyki. Jeszcze w roku 2012, gdy nie prowadziliśmy tak intensywnej akcji promocyjnej, odnotowano na szlaku 5 322 wodniaków. Rok później było ich już 6 930, w 2014 roku zaś – 9 239. Tak więc w dwa lata liczba korzystających ze szlaku wzrosłą o 42 proc., a tylko w ostatnim roku – o 24 proc. Wodniacy to specyficzna grupa, niezależnie czy pływają jachtami czy kajakami, i informacje wśród nich rozchodzą się bardzo szybko. Musze przyznać, szybko się do naszego projektu przyłączyły samorządy i również zaczęły budować mariny i pomosty dla kajaków. Obecnie na szlaku dysponujemy ok. 30 marinami i pomostami dla jachtów oraz 20 dla kajaków. Zresztą kajakarze stanowią bardzo silną grupę użytkowników Wielkiej Pętli Wielkopolski. Tylko na odcinku Konin – Śrem, powstało ok. 300 wypożyczalni kajaków. Co roku kajakarze organizują tzw. "Masę kajakową".
Gminy nas doceniają, szybko zauważyły, ze buda marin, pojawianie się coraz większej liczby turystów, to szansa na coraz większą promocję regionu."

W przyszłym roku przypada 1050. rocznica Chrztu Polski a więc i powstania państwa polskiego. Z tej okazji Wielkopolska Organizacja Turystyczna przygotowuje przebudowę i wielką promocję Szlaku Piastowskiego. Rada Programowa Szlaku postanowiła zostawić na szlaku tylko te obiekty, które historycznie związane są z dynastią Piastów, a więc te, które powstały do XIII wieku. A więc zniknęły z niego, np. Kolejka wąskotorowa i park dinozaurów. Prace nad nowym Szlakiem polegają na : projekcie promocji, oznakowaniu, szkoleniom dla branży i przewodników.