Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Best Reisen: tania ezgotyka
Best Reisen Group udowadnia, że dzięki nowej strategii produktowej wyjazdy do dalekich krajów nie muszą być drogie.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
Islandia zaprasza na warsztaty
Promote Iceland, oficjalna agencja promocji Islandii, zaprasza przedstawicieli polskich biur podróży na warsztaty turystyczne w trzech miastach: Gdańsku, Krakowie i Warszawie.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Best Reisen: tania ezgotyka
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki
  • Islandia zaprasza na warsztaty

Reklama

Reklama

czwartek, 19 luty 2015 16:48

Dyrekcja Auschwitz idzie na ustępstwa wobec branży

Napisane przez MZ
brama obozowa Auschwitz brama obozowa Auschwitz wikimedia

Kierownictwo Muzeum Auschwitz-Birkenau zmieni system rezerwowania wycieczek i umożliwi od kwietnia bezpłatne anulowanie rezerwacji na 14 dni przed zwiedzaniem.

Takie postanowienia są efektem spotkania przedstawicieli MSiT, MKiDN, samorządów branżowych oraz dyrekcji muzeum. W spotkaniu udział wzięli m. in: Anna Jędrocha, prezes Krakowskiej Izby Turystycznej, Piotr Cywiński, dyrektor  Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu oraz podsekretarz stanu w MSiT Tomasz Jędrzejczak.

 O efektach rozmów poinformował Tomasz Jędrzejczak, pisząc na swoim profilu na Facebooku:

„Z mojej inicjatywy na zaproszenie ministra Piotra Żuchowskiego w MKiDN odbyło się spotkanie z dyrekcją muzeum Auschwitz Birkenau... Mamy sukces... Muzeum zmieni system rezerwacji i wprowadzi od kwietnia możliwość bezpłatnej anulacji rezerwacji na 14 dni przed zwiedzaniem."

Elektroniczny system rezerwacyjny wprowadzony przez Muzeum Auschwitz-Birkenau było wielokrotnie krytykowane jako niekorzystne dla branży turystycznej. Obecnie, aby zarezerwować termin dla grupy, należy z góry pokryć całą należność, bez możliwości bezpłatnego odwołania rezerwacji. Jeśli grupa odwoła wyjazd, cała kwota przepada. W systemie nie można też zarezerwować grupowego zwiedzania wcześniej niż na trzy miesiące przed terminem.

Dodatkowo, muzeum nie dopuszcza możliwości zarezerwowania wycieczki w jednym terminie dla grupy liczniejszej niż 30 osób. Ponadto aby wprowadzić grupę, trzeba wydrukować bilet elektroniczny dla każdego z uczestników. Nie wystarczy okazanie jednego elektronicznego potwierdzenia rezerwacji.

Jak wynika z komunikatu zamieszczonego na stronie internetowej MSiT, to nie koniec rozmów z dyrekcją muzeum. Dalsze rozmowy będą prowadzone przez branżę turystyczną bezpośrednio z kierownictwem placówki. Będą one dotyczyły bardziej elastycznych możliwości zmiany języka oprowadzania oraz uzgodnienia wybranych stałych godzin zwiedzania dla wycieczek lokalnych, poza godzinami szczytu.

Jednocześnie Piotr Cywiński poinformował, że  koszt wypożyczenia słuchawek będzie uwzględniony w cenie karty wstępu do muzeum.