O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Best Reisen: tania ezgotyka
Best Reisen Group udowadnia, że dzięki nowej strategii produktowej wyjazdy do dalekich krajów nie muszą być drogie.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Best Reisen: tania ezgotyka
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

środa, 14 styczeń 2015 09:49

Kraków z nagrodą „The Best European City Trip 2015”

Napisane przez AG
Na krakowskim Wawelu Na krakowskim Wawelu AG

Po raz drugi z rzędu portal internetowy Zoover przyznał nagrodę Zoover Award „The Best European City Trip 2015" Karkowowi. Polskie miasto, e średnim wynikiem 8.8 pokonało Sewillę i Wenecję.

Wręczenie nagrody nastąpiło podczas tegorocznych targów turystycznych Vakantiebeurs w Utrechcie. Zoover to jeden z największych portali turystycznych w Europie, w którym urlopowicze oceniają różnego rodzaju obiekty noclegowe, destynacje i atrakcje turystyczne. Portal jest jedną z wiodących, bezpłatnych i niezależnych platform dyskusyjnych dla podróżników. To kolejna nagroda dla Krakowa w Holandii w ostatnim czasie. Trzy tygodnie temu redakcja branżowego magazynu M!CE&Travel przyznała stolicy Małopolski MICE Trend Award 2014.

Jako najlepszy kierunek roku 2015 wybrana została Austria, na podium znalazły się także Francja i Włochy.
Statuetkę dla Krakowa odebrali podczas targów przedstawiciele Ambasady RP w Hadze oraz Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie.
Piotr Perczyński, szef sekcji politycznej i ekonomicznej Ambasady RP w Hadze powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że turyści wystawili na portalu Zoover tak wysokie oceny, zwłaszcza, że Kraków konkurował z tak wspaniałymi miastami Europy."

Dominika Szulc dyrektor ośrodków POT w Amsterdamie i Brukseli, dodała: „Nagroda jest tym bardziej cenna, gdyż jest konsekwencją decyzji użytkowników portalu i kryteria były niezwykle klarowne."

Z kolei Magdalena Sroka, wiceprezydent Krakowa, przyznała: „Nagroda dla miasta to także efekt konsekwentnej i systematycznej promocji Krakowa w Holandii."

Andrzej Pawluszek, wicedyrektor ośrodka POT w Amsterdamie, podkreślił: „Według badań Małopolskiej Organizacji Turystycznej liczba turystów z Holandii, którzy odwiedzili Kraków w ubiegłym roku podwoiła się osiągając 77 tyś. To bez wątpienia również efekt przyznani nagrody Zoovera rok temu."