Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

środa, 14 styczeń 2015 09:49

Kraków z nagrodą „The Best European City Trip 2015”

Napisane przez AG
Na krakowskim Wawelu Na krakowskim Wawelu AG

Po raz drugi z rzędu portal internetowy Zoover przyznał nagrodę Zoover Award „The Best European City Trip 2015" Karkowowi. Polskie miasto, e średnim wynikiem 8.8 pokonało Sewillę i Wenecję.

Wręczenie nagrody nastąpiło podczas tegorocznych targów turystycznych Vakantiebeurs w Utrechcie. Zoover to jeden z największych portali turystycznych w Europie, w którym urlopowicze oceniają różnego rodzaju obiekty noclegowe, destynacje i atrakcje turystyczne. Portal jest jedną z wiodących, bezpłatnych i niezależnych platform dyskusyjnych dla podróżników. To kolejna nagroda dla Krakowa w Holandii w ostatnim czasie. Trzy tygodnie temu redakcja branżowego magazynu M!CE&Travel przyznała stolicy Małopolski MICE Trend Award 2014.

Jako najlepszy kierunek roku 2015 wybrana została Austria, na podium znalazły się także Francja i Włochy.
Statuetkę dla Krakowa odebrali podczas targów przedstawiciele Ambasady RP w Hadze oraz Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie.
Piotr Perczyński, szef sekcji politycznej i ekonomicznej Ambasady RP w Hadze powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że turyści wystawili na portalu Zoover tak wysokie oceny, zwłaszcza, że Kraków konkurował z tak wspaniałymi miastami Europy."

Dominika Szulc dyrektor ośrodków POT w Amsterdamie i Brukseli, dodała: „Nagroda jest tym bardziej cenna, gdyż jest konsekwencją decyzji użytkowników portalu i kryteria były niezwykle klarowne."

Z kolei Magdalena Sroka, wiceprezydent Krakowa, przyznała: „Nagroda dla miasta to także efekt konsekwentnej i systematycznej promocji Krakowa w Holandii."

Andrzej Pawluszek, wicedyrektor ośrodka POT w Amsterdamie, podkreślił: „Według badań Małopolskiej Organizacji Turystycznej liczba turystów z Holandii, którzy odwiedzili Kraków w ubiegłym roku podwoiła się osiągając 77 tyś. To bez wątpienia również efekt przyznani nagrody Zoovera rok temu."