Reklama

Reklama

poniedziałek, 05 styczeń 2015 20:17

Rekord lodowy pobity przez morsa z Podlasia

Napisane przez AG
Zbigniew Falkowski Zbigniew Falkowski AG

Podczas III Światowego Zlotu Morsów w Kołobrzegu, Zbigniew Falkowski z Podlasia spędził dwie godziny i dwie minuty w akwarium wypełnionym lodem.

Mors z Podlasia, zwany Kruszyną pobił o dwie minuty i 13 sekund rekord świata, należący do tej pory do Holendra Wima Hofa (ustanowiony również w Kołobrzegu, rok temu). Rekord naszego morsa trafi do Księgi Rekordów Guinnessa. Dokonał tego Zbigniew Falkowski z Podlaskiego Klubu Morsów, przez cały czas próby przebywał w specjalnie przygotowanym akwarium, wypełnionym płatkami lodu. Cały czas był po dopieką medyczną, co kwadrans sprawdzana byłą temperatura jego ciała. Co ciekawe, gdy rozpoczynał próbę, wynosiła ona 34, 4 stopnia Celsjusza, po dwóch godzinach spadłą zaledwie o 5 kresek! Zbigniew Falkowski po próbie spędził oczywiście sporo czasu w bani z gorącą wodą, ale już wieczorem uczestniczył w balu morsów, na którym został odznaczony pamiątkową plakietką za popularyzowanie morsowania.

Newsletter
Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.