Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

wtorek, 26 listopad 2013 21:51

Wystawa malarza – optymisty w Muzeum Niepodległości

Napisane przez AG
Alfons Kułakowski "Obłoki i cienie" Alfons Kułakowski "Obłoki i cienie"

Muzeum Niepodległości coraz częściej znajduje się na mapie wycieczek turystycznych po stolicy. Przez najbliższe kilka miesięcy będą one miały jeszcze jeden powód do odwiedzenia tej placówki. Jest nim wystawa „Okna do Boga" Alfonsa Kułakowskiego.

Artysta urodzony w roku 1997, w wieku dwóch lat opuścił wraz rodziną ojczystą ziemię i został zesłany na Syberię. Kilkanaście lat później z bratem uciekł do Kazachstanu. Tam ukończył uczelnię artystyczną. Przez kilkadziesiąt lat mieszkał w Związku Sowieckim i zyskał sławę jako malarz. W 1997 wrócił do Polski, zamieszkał, jak sam mówi w „głuszy" na północy kraju. Dzięki pomocy marszałka warmińsko mazurskiego Jacka Protasa, jego prace zaczęły być pokazywane w galeriach i muzeach. W roku 2009 maił wystawę w Brukseli, w tym samym czasie spłonął jego dom a w nim sześć tysięcy obrazów. Znowu dzięki pomocy marszałka zbudował nowy dom, zaczął tworzyć ze zdwojoną siłą.
Tuż przed otwarciem wystawy powiedział: „Najważniejszy w moim życiu jest kontakt z przyrodą. Nie ma życia bez kontaktu z naturą. W niej znajduję prostą radość. I ta radość powinna być w sztuce. Obraz powinien wzbudzać zachwyt. Jeśli tego nie ma – nie ma sztuki... Pan Bóg podarował mi Mamusię. Moja Mamusia podarowała mi wielki optymizm i to jest dla mnie największe szczęście... Mamusia opowiadała mi o ziemi rodzinnej, o jej kolorach, zapachach, smakach. Ona wpoiła we mnie radosne podejście do świata. Mamusia dała mojemu malarstwu więcej niż wszyscy spotkani w życiu profesorowie... Praca malarza to praca samotna, w sekrecie, ale w bliskim kontakcie z Panem Bogiem. Stąd też czerpię optymizm. Czyż wystawa moja w Warszawie, dokąd przyjechałem z mojej głuszy, nie jest dowodem że trzeba być optymistą?"
Wystawa w Muzeum Niepodległości będzie czynna od 29 listopada do 13 kwietnia 2014 roku, od środy do niedzieli (w czwartki wstęp jest bezpłatny). Zwiedzający będą mogli zobaczyć 83 obrazy Kułakowskiego, pochodzące z kolekcji Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie oraz zbiorów prywatnych. Kto lubi radosne obrazy, słoneczne krajobrazy, kolory, impresjonizm – ten pokocha i tę wystawę. Dla biur mających w sowim programie zwiedzanie Warszawy może to być ciekawe uzupełnienie trasy.

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.