Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 02 październik 2014 14:14

Małopolska Wieś dla Dzieci na smartfony

Napisane przez MZ
Bożena Srebro Bożena Srebro archiwum BS

Powstała aplikacja mobilna dla produktu turystycznego "Małopolska Wieś dla Dzieci". Dzięki temu, użytkownicy smartfonów mogą lokalizować obiekty i szybko się z nimi kontaktować.

Jest to kolejna aplikacja mobilna stworzona przez Sądecką Organizację Turystyczną. Dostępna jest na smartfony i tablety z systemem Android (od wersji 3.1 do najnowszej 4.4) i można ją pobrać ze sklepu Google Play.

Aplikacja umożliwia szybki kontakt i zlokalizowanie obiektu na mapie. Aplikacja działa zarówno w trybie off-line jak i on-line (po włączeniu internetu w smartfonie lub tablecie). W trybie on-line będzie można uzyskać najnowsze informacje o obiekcie, które są na bieżąco aktualizowane.

„Małopolska Wieś dla Dzieci" to produkt przygotowany przez Sądecką Organizacje Turystyczną w 16 gospodarstwach agroturystycznych Małopolski. Przedtem powstała „Małopolska Wieś dla Seniorów", oferta dla klientów 60+. Dla niego także można pobrać aplikację mobilną na Android.

Bożena Srebro, twórca projektu, skomentowała: „Okazało się, że aplikacja mobilna dla seniorów cieszy się niezwykłą popularnością. Seniorzy to specyficzna grupa turystów, którzy oczekują wysokiej jakości za niską cenę. Aby dobrać odpowiednie gospodarstwa, które spełnią ich oczekiwania, pracowaliśmy prawie rok." .

Stworzenie produktu poprzedzone zostało badaniami przeprowadzonymi na uniwersytetach III wieku. Na podstawie 900 ankiet, w których pytano seniorów o ich oczekiwania, dopasowano kryteria. Następnie rozpoczęto poszukiwanie gospodarstw agroturystycznych, które je spełnią.

Bożena Srebro powiedziała: „Był to najtrudniejszy etap. Gospodarstwa muszą mieć nie tylko odpowiedni standard, muszą być też prowadzone przez odpowiednich gospodarzy. Takich, którzy zajmą się swoimi klientami, zorganizują im czas, pokażą okolicę." 

Łącznie znaleziono 15 takich gospodarstw. Niektóre z nich wchodzą również w skład „Małopolskiej Wsi dla Dzieci, spełniają bowiem także kryteria produktu dla rodzin.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.