PLL LOT ogłosiły wyniki 3. edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową

Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły wyniki 3. edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową z dziedziny lotnictwa. Uroczysta gala finałowa odbyła się 27 marca 2025 roku. Podczas uroczystości wyłoniono laureatów w trzech kategoriach: najlepsza praca licencjacka, najlepsza praca magisterska oraz najlepsza praca inżynierska.
Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o lotnictwie oraz zachęcanie studentów do podejmowania naukowych wyzwań związanych z dynamicznie rozwijającą się branżą. Prace uczestników zostały ocenione przez ekspertów sektora lotniczego i przedstawicieli wiodących uczelni wyższych.
Zwycięzcy pierwszych miejsc otrzymali nagrody pieniężne oraz bilety lotnicze. Studenci, którzy zajęli drugie i trzecie miejsca, otrzymali bilety lotnicze do wykorzystania w siatce połączeń PLL LOT. Uhonorowani zostali również promotorzy nagrodzonych prac.
Znaczenie konkursu dla branży lotniczej
Minister Infrastruktury Dariusz Klimczak podkreślił, że inwestowanie w edukację i wspieranie młodych talentów jest kluczowe dla rozwoju sektora lotniczego w Polsce. W obliczu dynamicznych zmian i wyzwań stojących przed branżą, wykwalifikowana kadra staje się niezbędnym elementem jej dalszego rozwoju.
„Polskie Linie Lotnicze LOT, jako narodowy przewoźnik, angażuje się w promowanie wiedzy o lotnictwie oraz wspiera młodetalenty. Konkurs, którego finał dziś celebrujemy, to inspirująca inicjatywa, zachęcająca absolwentów do łączenia swojej pasji z naukowym podejściem i podejmowania wyzwań związanych z dynamicznym rozwojem branży lotniczej. W dobie, gdy infrastruktura lotnicza odgrywa kluczową rolę w globalnym systemie transportowym, wykwalifikowana kadra staje się warunkiem powodzenia wielkich projektów. Polska, jako kraj dynamicznie rozwijający się, stoi przed wieloma wyzwaniami dlatego tak istotne jest inwestowanie w edukację oraz rozwój nowych pokoleń inżynierów i ekspertów, którzy będą w stanie sprostać tym wymaganiom” – powiedział Dariusz Klimczak.
Prezes zarządu PLL LOT Michał Fijoł zaznaczył, że prace konkursowe nie tylko wpisują się w aktualne potrzeby rynku, ale także proponują innowacyjne rozwiązania, które mogą wpłynąć na przyszłość lotnictwa. Podkreślił również profesjonalizm oraz zaangażowanie studentów, które stanowią istotny wkład w rozwój branży.
Polskie Linie Lotnicze LOT konsekwentnie realizują strategię rozwoju na lata 2024-2028, w ramach której kluczową rolę odgrywa inwestowanie w edukację i wsparcie młodych talentów. Konkurs na Najlepszą Pracę Dyplomową PLL LOT stanowi istotny element tych działań, przyczyniając się do budowania przyszłej kadry ekspertów w sektorze lotniczym. Szczegóły oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej Polskich Linii Lotniczych LOT.
POWIĄZANE WPISY
20 marca 2026
Falkensteiner oficjalnie w polskich mediach. Marka zaprezentowała ofertę dziennikarzom w Warszawie
Austriacka marka Falkensteiner Hotels & Residences oficjalnie rozpoczęła budowanie swojej…
0 Komentarzy2 Minuty
20 marca 2026
Anex Tour nagrodził najlepszych agentów turystycznych
W egipskim Sharm El-Sheikh odbyła się gala Anex Awards Ceremony, w czasie której Anex…
0 Komentarzy3 Minuty
17 marca 2026
Rusza II edycja Podlaskiego Bonu Turystycznego
Już w sobotę, 21 marca rusza druga edycja Podlaskiego Bonu Turystycznego. Bony generować…
0 Komentarzy3 Minuty
17 marca 2026
FRU rozwija aplikację mobilną: nowe funkcje AI Trip Check i tryb incognito
FRU wprowadza kolejne rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji, rozwijając możliwości…
0 Komentarzy2 Minuty
17 marca 2026
Szef kuchni z gwiazdką Michelin poprowadzi kolacje w podwodnych restauracjach na Malediwach
Dwukrotny zdobywca gwiazdek Michelin, Giorgio Servetto, będzie gościem specjalnym dwóch…
0 Komentarzy2 Minuty
16 marca 2026
Eska i Costa Cruises odwołują zimę na Atlantyku. Rejsową kampanię wspiera Travel Advance
Radio Eska zabiera słuchaczy w rejs po Atlantyku. W ramach akcji „Eska Odwołuje Zimę”…
0 Komentarzy1 Minuty
12 marca 2026
Filipińska branża turystyczna spotkała się z polskimi touroperatorami
9 marca w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli filipińskiej branży turystycznej…
0 Komentarzy2 Minuty
11 marca 2026
Austriacka sieć hotelowa wchodzi na polski rynek. W działaniach wesprze ją Travel Advance
Austriacka sieć Falkensteiner Hotels & Residences rozpoczyna współpracę z agencją…
0 Komentarzy2 Minuty
10 marca 2026
Adyen: Polska przyciąga zamożnych turystów. Najwięcej wydają Amerykanie
Zagraniczni turyści w Polsce wydają w sklepach stacjonarnych zdecydowanie więcej niż…
0 Komentarzy5 Minuty










