Reklama

Reklama

Reklama

niedziela, 29 listopad 2015 18:44

Dobra passa targów TT Warsaw

Napisane przez AG
TT Warsaw otwierają: Witold Bańka i Rula Ma'ayah TT Warsaw otwierają: Witold Bańka i Rula Ma'ayah MM

Na trwających trzy dni targach było kolorowo, światowo, gwarnie, tłoczno, ale przede wszystkim - interesująco dla branży. Drugi rok z rzędu TT Warsaw odniosły sukces i utrwaliły swoją pozycję najlepszej imprezy turystycznej w kraju.

Po raz kolejny silną stroną targów były wielkie stoiska narodowe. Duże, kolorowe, z obsługą w egzotycznych strojach, z muzyką graną na żywo. Kraje partnerskim była Palestyna.

Wagę TT Warsaw docenili po rak kolejni ważni goście uczestniczący w ceremonii otwarcia, m.in. nowy minister sportu i turystyki, Witold Bańka. Powiedział on m.in.: "Targi branżowe ogrywają wielką rolę w biznesie a szczególnie w biznesie turystycznym, w którym są bardzo ważnym narzędziem marketingowym i promocyjnym. Targi pozwalają poznać walory turystyczne Polski, ale i prezentujących się na nich krajów."

Ireneusz Raś, przewodniczący sejmowej komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki, podkreślił, że będzie zabiegał w Sejmie zabiegał o pieniądze na promowanie turystyki. On sam zdaje sobie sprawę, że w turystyce, jako dziedzinie gospodarki jest wielki potencjał i w następnych latach jest możliwe, że przychody z turystyki będą miały dwucyfrowy udział w polskim PKB (do tej pory jest to ok 7 proc.).

Jak będzie naprawdę okaże się już niedługo. W podejmowaniu decyzji dotyczących turystyki będzie pomaga podsekretarz staniu ds turystyki (wciąż jeszcze nie ma nikogo na tym stanowisku) oraz rada konsultacyjna, którą przy swoim stanowisku chce powołać minister Bańka.

Rula Ma'ayah, minister turystyki i starożytności Palestyny, powiedziała m.in.: "Palestyna ma bardzo dużo do zaoferowania turystom w różnych sektorach turystyki, w tym turystyki ekologicznej i kulturowej. Nasza infrastruktura rozwija się dynamicznie, wciąż powstają nowe hotele. Jednak najważniejsze jest by sytuacja w regionie się uspokoiła. Bo bez zakończenia konfliktu politycznego nie uda się jednak stworzyć silnej turystyki."

Kwestia bezpieczeństwa turystów, zmian wywołanych zagrożeniem i eskalacją zamachów w krajach popularnych turystycznie, była najczęściej podejmowaną. O tym, że bez zapewnienia bezpieczeństwa gościom, nie ma mowy o rozwoju turystyki mówili przedstawiciele nie tylko Palestyny, Tunezji, Algierii, Egiptu Turcji czy Maroka, ale i krajów europejskich.

Podczas inauguracji TT Warsaw wręczono również ważne branżowe nagrody. Kryształowy Globus w konkursie Fair Play Turystyki Polskiej organizowanym przez Polską Izbę Turystyki i MT Targi Polska otrzymała Agencja Turystyczna Wonderlands.
Serwis internetowy Kayak.pl wygrał konkurs Nowe technologie w turystyce – Tech.Travel Award, współorganizowanym przez Polską Organizację Turystyczną Wyróżnienie otrzymał Holidayguru.pl Adriana Kolesnika a za najlepszą aplikację mobilną BedBooking - spółka RST (wyróżnienie dostała firma Tituto za aplikację Touriser).

W tym roku, podobnie jak w u biegłym, przygotowano dla przedstawicieli branży turystycznej i dziennikarzy branżowych tak wiele spotkań, szkoleń, prelekcji, konferencji prasowych, że praktycznie bez przerwy uczestniczyliśmy w jakimś ciekawym wydarzeniu. Jedno z nich - wręczenie nagród w Plebiscycie Najpopularniejszy Touroperator 2015 - organizowały redakcje portalu WaszaTurystyka.pl oraz Magazynu Turystycznego Wasze Podróże.
Rozmowy, zabawy trwały całe dni, oraz przenosiły się na imprezy towarzyszące.
A patrząc na to, jak potrafią się bawić przedstawiciele tej branży zarówno podczas targów, jak i na wieczornych imprezach towarzyszących, można spokojnie stwierdzić, że turyści trafią w dobre ręce.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.