Nowoczesna Polska na Expo 2025. Lotnisko Chopina otwiera okno do Osaki

R.Szmytke, A.Wieczorek, M.Krucz, A.Sanocki /fot. PPL

Od 18 do 23 września podróżni na Lotnisku Chopina będą mogli przenieść się prosto do Pawilonu Polski na Expo Osaka. Interaktywny portal, przygotowany we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną, umożliwi spotkania „na żywo” z gośćmi w Japonii. W programie inauguracji – pokaz judo, kaligrafii i koncert Chopinowski, a w kolejnych dniach m.in. Dzień Wiedźmina.

Oficjalna inauguracja portalu odbędzie się w strefie ogólnodostępnej portu 18 września o godzinie 9:30. Program otwarcia obejmuje uroczyste powitanie gości, pokaz judo, kaligrafii oraz koncert muzyki Chopina.

„Międzynarodowa wystawa Expo w Osace to wyjątkowa okazja do promocji Polski jako kraju, który nie tylko posiada wielowiekową historię, ale także bezpiecznego, nowoczesnego i otwartego na najnowsze trendy na światowym rynku turystycznym. Dlatego też w polskiej prezentacji nie zabraknie zarówno elementów nawiązujących do tradycji regionalnych i bogactwa naszej kultury, ale także ukazania Polski nowoczesnej przy wykorzystaniu najnowszych technologii. Portal łączący Pawilon Polski w Osace z Lotniskiem Chopina w Warszawie podczas Dni Polskiej Turystyki i Sportu to wyjątkowa atrakcja, która pozwoli na interakcję podróżnych z całego świata z gośćmi w Osace” – mówi Rafał Szmytke, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

„Łączymy dwa światy: operacyjną codzienność Lotniska Chopina w Warszawie i globalną scenę Expo 2025 w Osace. Naszą ambicją jest nie tylko sprawna infrastruktura, ale też inicjatywy, które realnie przyciągają gości do Polski – z wykorzystaniem całej sieci naszych portów, od Lotniska Chopina po lotniska regionalne. Ta współpraca pozwala nam mówić jednym głosem do świata i konsekwentnie budować markę Polski jako kierunku atrakcyjnego i dostępnego” – mówi Adam Sanocki, członek zarządu PPL S.A. ds. strategii i marketingu.

Interakcja i animacje

Celem portalu jest stworzenie przestrzeni wymiany i dialogu między podróżnymi korzystającymi z Lotniska Chopina a odwiedzającymi Pawilon Polski na Expo Osaka. Do wspólnej zabawy zachęcać będą animatorzy. Uczestnicy wydarzenia otrzymają także drobne upominki.

Dzień Wiedźmina

Na 20 września zaplanowano Dzień Wiedźmina, nawiązujący do jednej z najsłynniejszych polskich marek popkulturowych, zdobywającej ogromną popularność na całym świecie. W ramach wydarzenia, cosplayerzy wcielą się w bohaterów kultowej gry, prowadząc animacje i aktywności w ogólnodostępnej strefie lotniska.