Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 28 maj 2019 13:17

W kwietniu ponad 60 proc. gości wybrało hotele 3* i 4*

Napisane przez MG
Radisson Collection w Warszawie Radisson Collection w Warszawie archiwum Radisson

Średnia cena pokojonocy w kwietniu roku wyniosła 253,42 zł i była o 0,88 proc. niższa niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku.

W kwietniu br. średnia cena pokojonocy wzrosła w ujęciu r/r w trzech kategoriach obiektów. Największy wzrost odnotowano w przypadku hoteli 5*, w przypadku których wzrost wyniósł 1,51 proc. (do poziomu 550,82 zł).
Spadek średniej ceny pokojonocy miał miejsce w trzech kategoriach obiektów. W największym stopniu dotyczył obiektów nieskategoryzowanych, które w porównaniu do roku ubiegłego były tańsze o 6,59 proc. (średnia cena wyniosła 214,85 zł).

W porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym, największy wzrost udziału w rynku rezerwacji zanotowały hotele 4*. Na rezerwację noclegu w hotelach tej kategorii zdecydowało się 22,82 proc. naszych klientów, co stanowiło wzrost o 1,97 p.p.

Z kolei największy spadek udziały rynkowego zaobserwowano w przypadku hoteli 2*. W kwietniu hotele tej kategorii wybrało 6,58 proc. klientów, czyli o 1,38 p.p. mniej niż rok wcześniej.

W kwietniu największy przyrost liczby rezerwacji w ujęciu r/r zanotowano w Krakowie (wzrost o 36,4 proc.), Poznaniu (wzrost o 35,8 proc.) i Warszawie (wzrost o 27,5 proc.) . Natomiast miastami, w których w tym samym okresie miał miejsce największy spadek liczby rezerwacji, były Gdynia (spadek o 29,5 proc.), Toruń (spadek o 8,6 proc.) oraz Olsztyn (spadek o 5,9 proc.).

Klienci Hotele.pl rezerwowali hotele średnio na 7,7 dnia przed planowaną datą przybycia do hotelu – o 1,1 dnia wcześniejniż w analogicznym miesiącu w roku ubiegłym.

 

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.