Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 07 maj 2019 11:01

Hotele 2* i 5* potaniały w marcu

Napisane przez MG
Pokój w Focus Hotelu w Lublinie Pokój w Focus Hotelu w Lublinie archiwum FocusHotels

Średnia cena pokojonocy w marcu wyniosła 250,86 zł i była o 4,41 proc. wyższa niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku.

W marcu br. średnia cena pokojonocy wzrosła w ujęciu r/r w czterech kategoriach obiektów. Największy wzrost odnotowano w przypadku hoteli 3*, w przypadku których wzrost wyniósł niecałe 6,7 proc. (do poziomu 239,60 zł).
Spadek średniej ceny pokojonocy miał miejsce w dwóch kategoriach obiektów. W największym stopniu dotyczył hoteli 5*, które w porównaniu do roku ubiegłego były tańsze o ponad 9 proc. (spadek średniej ceny wyniósł 9,25 proc., do poziomu 456,10 zł).

W porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym, największy wzrost udziału w rynku rezerwacji zanotowały hotele 3*. Na rezerwację noclegu w hotelach tej kategorii zdecydowało się 48,21 poc. klientów Hotele.pl, co stanowiło wzrost o 1,20 p.p.

Z kolei największy spadek udziały rynkowego zaobserwowano w przypadku hoteli 2*. W marcu br. hotele tej kategorii wybrało 7,24 proc. klientów, czyli o 1,35 p.p. mniej niż rok wcześniej.

W marcu największy przyrost liczby rezerwacji w ujęciu r/r zanotowano w Częstochowie (wzrost o 60 proc.), Sopocie (wzrost o 38,8 proc.) i Poznaniu (wzrost o 37,4 proc.) . Natomiast miastami, w których w tym samym okresie miał miejsce największy spadek liczby rezerwacji, były Toruń (spadek o 19,4 proc.), Gdynia (spadek o 17,2 proc.) oraz Olsztyn (spadek o 14,4 proc.).

Klienci Hotele.pl rezerwowali hotele średnio na 5,5 dnia przed planowaną datą przybycia do hotelu – identycznie jak w analogicznym miesiącu w roku ubiegłym.

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.