Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 25 marzec 2019 13:57

Dubaj drugi na świecie na rynku inwestycji hotelarskich

Napisane przez MG
Jumeirah Beach Hotel Jumeirah Beach Hotel archiwum DTCM

W 2018 roku Dubaj zaprezentował 168 projektów nowych hoteli o łącznej liczbie 50 tysięcy pokoi. Wyprzedził go jedynie Nowy Jork, w którym ma powstać 171 hoteli z 30 tysiącami pokoi.

Raport Global Construction Project Trend wykazał, że w 2018 roku liczba nowopowstających hoteli na całym świecie wzrosła o 7 proc. (łącznie 13 573 projekty), zaś liczba pokoi o 6 proc. (razem 2,3 miliony pokoi). Według raportu w ubiegłym roku Dubaj uplasował się na drugim miejscu w ogólnoświatowym rankingu – w mieście zaplanowano aż 168 projektów nowych obiektów hotelarskich, w których łącznie ma powstać 50 tysięcy pokoi.

Pierwsze miejsce zajął Nowy Jork, planując budowę 171 hoteli (z 30 tysiącami pokoi).

Na czele rankingu krajów, w których obecnie powstaje największa liczba hoteli znajdują się również Stany Zjednoczone (41 proc. światowego rynku inwestycji hotelarskich). Pod koniec 2018 r. w USA w budowie było aż 5 530 obiektów (670 tysięcy pokoi). Kolejne miejsce zajęły Chiny z 2 761 hotelami i 581 tysiącami pokojów (20 proc. światowego rynku inwestycji hotelarskich).

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich w ubiegłym roku powstało najwięcej obiektów hotelarskich na Bliskim Wschodzie (36 proc. wszystkich hotelowych inwestycji w regionie).

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.