Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 21 marzec 2019 13:26

W styczniu tylko hotele 5* nie podrożały

Napisane przez MG
Hilton Hotel Stary w Krakowie Hilton Hotel Stary w Krakowie archiwum Hiltona

Średnia cena pokojonocy w styczniu w hotelach w Polsce roku wyniosła 247,31 zł i była o 6,27 proc. wyższa niż w tym samym miesiącu w roku 2018.

W styczniu br. średnia cena pokojonocy wzrosła we wszystkich kategoriach obiektów, z wyjątkiem hoteli 5*. W przypadku tej kategorii hoteli zanotowano spadek średniej ceny o niecałe 5 proc., do poziomu 480,60 zł.
W największym stopniu podrożały pokoje w obiektach nieskategoryzowanych (wzrost o 15,37 proc. do poziomu 236,11 zł), oraz noclegi w hotelach 1* (wzrost o 7,63proc., do poziomu 190,61 zł).

W porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym, największy wzrost udziału w rynku rezerwacji zanotowały hotele 4*. Na rezerwację noclegu w hotelach tej kategorii zdecydowało się 24,95proc. klientów, co stanowiło wzrost o 1,02 p.p.

Z kolei największy spadek udziały rynkowego zaobserwowano w przypadku hoteli 2*. W styczniu br. hotele tej kategorii wybrało 7,29 proc. klientów, czyli o 0,7 p.p. mniej niż rok wcześniej.

W styczniu największy przyrost liczby rezerwacji w ujęciu r/r zanotowano w Zielonej Górze (wzrost o 42 proc.), Lublinie (wzrost o 33proc.) i Warszawie (wzrost o 30,5 proc.) . Natomiast miastami, w których w tym samym okresie miał miejsce największy spadek liczby rezerwacji, były Opole (spadek o 28,8 proc.), Gdynia (spadek o 24,5 proc.) oraz Olsztyn (spadek o 14,4 proc.).

Klienci Hotele.pl rezerwowali hotele średnio na 6,6 dnia przed planowaną datą przybycia do hotelu, tj. 0,2 dnia później niż w analogicznym miesiącu w roku ubiegłym.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.