Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 12 luty 2019 22:01

W listopadzie tylko hotele 5* potaniały

Napisane przez MG
Qubus Hotel w Krakowie Qubus Hotel w Krakowie materiały prasowe

Średnia cena pokojonocy w listopadzie ubiegłego roku wyniosła 254,04 zł, i była o 5,24 proc. wyższa niż w tym samym miesiącu rok wcześniej. Tylko ceny w hotelach 5* spady o 2,89 proc. do poziomu 515,33 zł.

Największy wzrost odnotowano w obiektach nieskategoryzowanych – o 16,25 proc. do poziomu 248,16 zł. Wyraźny wzrost odnotowano również w przypadku hoteli 3* (6,75 proc. do poziomu 235,30 zł).

W porównaniu do analogicznego okresu przed rokiem, największy wzrost udziału w rynku rezerwacji zanotowały obiekty nieskategoryzowane. Na rezerwację noclegu w tego typu obiektach zdecydowało się 17,34 proc. klientów, co stanowiło wzrost o 1,52 p.p.

Z kolei największy spadek udziały rynkowego zaobserwowano w przypadku hoteli 2*. W listopadzie zeszłego roku hotele tej kategorii wybrało 7,81 proc. klientów, czyli o 1,39 p.p. mniej w ujęciu r/r.

W październiku największy przyrost liczby rezerwacji w ujęciu r/r zanotowano w Poznaniu (46,8 proc.), Kielcach (44,8 proc.), i Warszawie (31,3 proc.). Natomiast miastami, w których w tym samym okresie miał miejsce największy spadek liczby rezerwacji, były Bielsko-Biała (-48,9 proc.), Gdynia (-23,3 proc.) oraz Katowice (-14 proc.).

Klienci Hotele.pl rezerwowali hotele średnio na 5,6 dnia przed planowaną datą przybycia do hotelu, tj. identycznie jak w analogicznym miesiącu w roku ubiegłym.

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.