Reklama

Reklama

Reklama

środa, 09 styczeń 2019 09:51

W październiku wszystkie hotele podrożały

Napisane przez MG
Hotel ibsis Warszawa Centrum Hotel ibsis Warszawa Centrum archiwum ibis

Średnia cena pokojonocy w październiku ubiegłego roku wyniosła 257,82 zł, i była o 8,38 proc. wyższa niż w tym samym miesiącu rok wcześniej.

Średnia cena pokojonocy wzrosła w obiektach wszystkich kategorii. Największy wzrost odnotowano w obiektach nieskategoryzowanych – o 14,91proc. do poziomu 238,21 zł. Znaczne wzrosty miały również miejsce w przypadku hoteli 3* i 4* - odpowiednio o 7,03proc. oraz 6,99 proc..

Najmniejszy wzrost cen (0,39 proc.) zanotowano w przypadku hoteli 2*.

W porównaniu do analogicznego okresu przed rokiem, największy wzrost udziału w rynku rezerwacji zanotowały obiekty nieskategoryzowane. Na rezerwację noclegu w tego typu obiektach zdecydowało się 17,12 proc. klientów, co stanowiło wzrost o 1,99 p.p.

Z kolei największy spadek udziały rynkowego zaobserwowano w przypadku hoteli 2*. W październiku zeszłego roku hotele tej kategorii wybrało 8,14 proc. klientów, czyli o 1,29 p.p. mniej w ujęciu r/r.

W październiku największy przyrost liczby rezerwacji w ujęciu r/r zanotowano w Rzeszowie (48,2 proc.), Warszawie (42,3 proc.), i Gdańsku (31,2 proc.). Natomiast miastami, w których w tym samym okresie miał miejsce największy spadek liczby rezerwacji, były Gorzów Wielkopolski (-25,3 proc.), Gdynia (-15,2 proc.) oraz Bielsko-Biała (-12,1 proc.).

Klienci Hotele.pl rezerwowali hotele średnio na 6,5 dnia przed planowaną datą przybycia do hotelu, tj. o 0,5 wcześniej później niż w analogicznym miesiącu w roku ubiegłym.

 

 

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.