Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 30 październik 2018 10:02

Chopin Airport Development przejął obiekty w Gdańsku i Międzyzdrojach

Napisane przez MG
Gheorghe Marian Cristescu Gheorghe Marian Cristescu archiwum CAD

Po otrzymaniu pozytywnej decyzji UOKiK-u, spółka CAD przejęła Golden Tulip Gdańsk Residence i Golden Tulip Międzyzdroje Residence. Aktualnie w portfolio CAD znajduje się osiem obiektów hotelowych z 1143 pokojami, a kolejne cztery hotele, które będą zarządzane przez spółkę, są w budowie.

Gheorge Marian Cristescu, prezes Chopina Airport Development, powiedział: „Przejęcie przez Chopin Airport Development dwóch obiektów w Gdańsku i Międzyzdrojach, działających pod międzynarodową marką Golden Tulip, należącą do Louvre Hotels Group, to kolejny bardzo ważny krok w dynamicznym rozwoju naszej firmy. Jeszcze dwa lata temu spółka posiadała tylko cztery hotele, a dodatkowo była obciążona znaczącymi kredytami. W przeciągu dwóch lata udało nam się podwoić liczbę obiektów, które znajdują się w naszym portfelu, kolejne dwa hotele są w trakcie budowy i zostaną oddane do użytku pod koniec przyszłego roku, a na przełomie 2020/2021 r. planowane jest otwarcie kompleksu hotelowego na warszawskim Mokotowie, którym również będziemy zarządzać. Chopin Airport Development znajduje się obecnie w korzystnej sytuacji finansowej, co przekłada się na podjęcie kolejnych ważnych kroków w rozwoju naszej spółki, które będą miały miejsce jeszcze w tym roku.”

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie kontroli nad Residence Management.

Wniosek wpłynął do urzędu pod koniec lipca. W wyniku koncentracji Chopin Airport Development zakupił od Qualia Development 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym Residence Management.

Działalność Residence Management koncentruje się na świadczeniu usług w obiektach Golden Tulip Gdańsk Residence i Golden Tulip Międzyzdroje Residence.

Golden Tulip Gdańsk Residence posiada 195 pokoi i apartamentów rozmieszczonych w kilkunastu kameralnych budynkach. W kompleksie znajdują się cztery nowoczesne sale konferencyjne, restauracja oraz kameralne centrum Wellness & Spa z basenem, brodzikiem dla dzieci, sauną suchą i parową, jacuzzi oraz dwoma gabinetami odnowy biologicznej.

W Golden Tulip Międzyzdroje Residence znajduje się 110 apartamentów, dwie sale konferencyjne, restauracja oraz bar i lobby, a także duży podziemny parking. Ponadto dostępna jest strefa wypoczynku, obejmująca basen, basen dla dzieci, sauny suchą i parową oraz jacuzzi.

Chopin Airport Development posiada obecnie trzy hotele zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska Chopina – Renaissance Warsaw Airport Hotel, Courtyard by Marriott i Hampton by Hilton Warsaw Airport, a także hotele znajdujące się bezpośrednio przy portach lotniczych w Gdańsku i Katowicach - Hampton by Hilton Gdańsk Airport i Moxy Katowice Airport. Do CAD należy również wypoczynkowo-konferencyjny Best Western Hotel Jurata na Półwyspie Helskim oraz dwa obiekty Golden Tulip Gdańsk Residence i Golden Tulip Międzyzdroje Residence. Wkrótce otworzą się także hotele Moxy (Marriott Int.) w Poznaniu oraz Holiday Inn Express Rzeszów (IHG), a na przełomie 2020 i 2021 r. Moxy & Residence Inn w Warszawie.

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.