Reklama

Reklama

Reklama

środa, 13 czerwiec 2018 15:14

Hotele w Polsce – w kwietniu najbardziej podrożały najtańsze obiekty

Napisane przez MG
Hotele w Polsce – w kwietniu najbardziej podrożały najtańsze obiekty archiwum ibis

Największe wzrosty odnotowano w przypadku hoteli o standardzie 1* oraz obiektów nieskategoryzowanych. Średnia cena pokojonocy w tych obiektach wzrosła odpowiednio o 11,56 proc. (do poziomu 214,98 zł) oraz o 12,76 proc. (do poziomu 209,36 zł).

Średnia cena pokojonocy w kwietniu wyniosła 256,90 zł, i była o 5,94 proc. wyższa niż w tym samym miesiącu w roku ubiegłym.

Średnia cena pokojonocy wzrosła we wszystkich typach obiektów. Najmniejszy wzrost odnotowano w przypadku hoteli 5* (wzrost o 2,20 proc. do poziomu 580,53 zł).
W kwietniu mieliśmy do czynienia ze znacznym zwiększeniem udziału w rynku rezerwacji obiektów nieskategoryzowanych, których udział wyniósł 17,19 proc. i wzrósł w stosunku do roku ubiegłego o 1,92 p.p. Spory wzrost zanotowano również w przypadku hoteli o standardzie 4*. Udział obiektów tej kategorii wzrósł o 1,55 p.p. do poziomu 20,9 proc..
W przypadku pozostałych kategorii obiektów noclegowych zanotowano spadki udziału w łącznej liczbie rezerwacji. W największym stopniu spadek dotknął hotele 2*, których udział zmalał o 1,55 p.p. do poziomu 8,16 proc..

W kwietniu największy przyrost liczby rezerwacji w ujęciu r/r zanotowano w Olsztynie (54,2 proc.), Białymstoku (53,4 proc.) i Bydgoszczy (48 proc.). Natomiast miastami, w których w tym samym okresie miał miejsce największy spadek liczby rezerwacji, były Koszalin (-17,8 proc.), Elbląg (-16 proc.) oraz Kielce (-6,5 proc.).

Klienci Hotele.pl rezerwowali hotele średnio na 7,1 dni przed planowaną datą przybycia do hotelu, tj. o 0,9 dnia wcześniej niż w analogicznym miesiącu w roku ubiegłym.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.