Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

wtorek, 15 maj 2018 14:35

Hotele w Polsce droższe w marcu o prawie 5 proc.

Napisane przez MG
Hotel Golden Tulip Warsaw Airport Hotel Golden Tulip Warsaw Airport archiwum Golden Tulip

W marcu średnia cena pokojonocy wyniosła 249,29 zł, i była o 4,87 proc. wyższa niż rok wcześniej.

W marcu, podobnie jak w lutym, w największym stopniu podrożały noclegi w obiektach nieskategoryzowanych (wzrost o 17,08 proc. do poziomu 204,78 zł), oraz w hotelach o standardzie 1* (wzrost o 12,05 proc. do poziomu 209,30 zł).

Średnia cena pokojonocy wzrosła we wszystkich typach obiektów. Najmniejszy wzrost odnotowano w przypadku hoteli 4* (wzrost o 1,01% do poziomu 307,14 zł).

Marzec był kolejnym miesiącem, w którym spadł udział hoteli 3* w łącznej liczbie rezerwacji. Udział tej grupy hoteli zmalał o 1,15 p.p. do poziomu 47,36 proc. Największy spadek udziału zanotowały obiekty o standardzie 2*, w przypadku których udział w rynku skurczył się o 1,35 p.p. do poziomu 8,69 proc..

Z kolei największym wzrostem udziału w rynku rezerwacji mogły się pochwalić w marcu hotele 4*, których udział wzrósł o 2,01 p.p. do poziomu 23,2 proc.

W marcu największy przyrost liczby rezerwacji w ujęciu r/r zanotowano w Łodzi (48,8 proc.), Gdańsku (21,6 proc.) oraz Olsztynie (33,5 proc.). Natomiast miastami, w których w tym samym okresie miał miejsce największy spadek liczby rezerwacji, były Szczecin (-10,2 proc.), Częstochowa (-25,3 proc.) oraz Płock (-24,5 proc.).

Klienci Hotele.pl rezerwowali hotele średnio na 7,3 dni przed planowaną datą przybycia do hotelu, tj. o 0,6 dnia wcześniej niż w analogicznym miesiącu w roku ubiegłym.