Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • Koniec dublowania składki na TFG
 • LOT nie chce być PUN PUT-em
 • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
 • Smaki Europy we Wrocławiu
 • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

poniedziałek, 16 październik 2017 14:49

Najlepsze gospodarstwa agroturystyczne Mazowsza

Napisane przez MG
Aleksandra Paprocka „Perełka” - Najlepsze Gospodarstwo Agroturystyczne Województwa Mazowieckiego Aleksandra Paprocka „Perełka” - Najlepsze Gospodarstwo Agroturystyczne Województwa Mazowieckiego Jacek Kwiatkowski

Podczas IV konferencji z cyklu "Sukcesy i problemy turystyki wiejskiej na Mazowszu" rozstrzygnięto konkurs i wręczono nagrody dla najlepszych gospodarstw agroturystycznych i obiektów turystyki wiejskiej województwa mazowieckiego.

Doroczny konkurs „Od agroturystyki do turystyki wiejskiej” prowadzony przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie we współpracy m.in. z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego oraz Mazowiecką Regionalną Organizacją Turystyczną to doskonała okazja do zapoznania się z najnowszymi trendami, standardem i gościnnością mazowieckiej wsi, gdzie każde miejsce dzięki swym gospodarzom jest wyjątkowe. To świetna promocja mazowieckiej wsi oraz ukłon w stronę ludzi, dla których turystyka wiejska jest pasją życia.

Kategoria - Najlepsze Gospodarstwo Agroturystyczne Województwa Mazowieckiego

I miejsce: Aleksandra Paprocka „Perełka” - Białka 83, gmina Iłża, powiat radomski,
II miejsce: Grażyna Książkiewicz „Maciejówka” - Korzeń Rządowy 25, gmina Łąck, powiat płocki,
III miejsce: Andrzej Adamski - Makowica 28, gmina Szelków, powiat Maków Mazowiecki,

Wyróżnienia:
Joanna i Sławomir Chudy – Marianów 20b, gmina Tłuszcz, powiat wołomiński,
Mikołaj Adamczyk „Sielanka Raciąż” – Pólka Raciąż 80, gmina Raciąż, powiat płoński,
Dorota i Sławomir Łasica „Zakatek Gongolina” – Gongolina 45/47, gmina Baranów, powiat grodziski,

Kategoria - Najlepszy Obiekt Turystyki Wiejskiej Województwa Mazowieckiego
I miejsce: Beata i Mieszko Ogończyk-Mąkowski „Osada Młynarza” - Radotki 1, gmina Brudzeń Duży, powiat płocki,
II miejsce: Beata Harris „Kuźnia Pałacowa” - Korczew, ul. Brzóski 12, gmina Korczew, powiat siedlecki,
III miejsce: Katarzyna i Maciej Brażuk „Osada Puszczańska” - Tułowice 48, gmina Brochów, powiat sochaczewski,

Wyróżnienia:
Teresa Gutkiewicz „Turystyka u Gucia” – Pacew 45, gmina Promna, powiat białobrzeski,
Agnieszka i Krzysztof Niklewicz „Agro Kajak Bieżany” – Bieżany 9, gmina Radznów, powiat mławski,
Dorota Samsel „Dorota” – Czarnia 72, gmina Czarnia, powiat ostrołęcki,

Laureaci 3 pierwszych miejsc w kategorii - Najlepsze Gospodarstwo Agroturystyczne Województwa Mazowieckiego

PEREŁKA - 1,5 ha lasu, staw rybny, wędki, bardzo duża wiata, grill, sala bankietowa i tylko 3 pokoje w bajkowym klimacie. Powiedzieć o tutejszej kuchni – domowa, to nic nie powiedzieć... Terminy rezerwacji odległe, bo to prawdziwa Perła Agroturystyki jest.
Aleksandra Paprocka „Perełka” - Białka 83, gmina Iłża, powiat radomski, www.facebook.com/gospodarstwoagroturystyczneperelka

MACIEJÓWKA - 3 duże stawy, 10 gatunków ryb, możliwość grillowania i wędzenia złowionych ryb. Dla dzieci eko ogródek, wybiegi dzików i danieli, rowery i plac zabaw. Blisko natury, daleko od cywilizacji - wymarzone miejsce dla wędkarzy.
Grażyna Książkiewicz „Maciejówka” - Korzeń Rządowy 25, gmina Łąck, powiat płocki, www.maciejowka.com.pl

MAKOWICA – duża sala z kominkiem, doskonałe warunki noclegowe i kuchnia w bardzo przystępnej cenie. 15 zadbanych koni i jazda wierzchem oraz bryczką w pakiecie. Miejsce, które powstało z prawdziwej pasji związanej z końmi.
Andrzej Adamski - Makowica 28, gmina Szelków, powiat Maków Mazowiecki, www.makowica.pl

Laureaci 3 pierwszych miejsc w kategorii - Najlepszy Obiekt Turystyki Wiejskiej Województwa Mazowieckiego

OSADA MŁYNARZA - ekologiczne 42 ha otoczone z 3 stron meandrami rzeki Skrwy, spływy kajakowe o górskim charakterze. Zalew, odrestaurowany młyn, ciekawe pokoje, sauna, jacuzzi, basen i brak zasięgu sieci komórkowych. Cisza, spokój, natura - tu czas płynie inaczej!
Mieszko Ogończyk-Mąkowski „Osada Młynarza” - Radotki 1, gmina Brudzeń Duży, powiat płocki, www.osadamlynarza.pl

KUŹNIA PAŁACOWA - zespół pałacowy nazywany Podlaskim Wilanowem z ciekawymi ekspozycjami, parkiem w stylu angielskim i klimatycznymi ruinami. 30 miejsc noclegowych i restauracja z daniami kuchni regionalnej. Magiczne miejsce, gdzie czas płynie nieśpiesznie w rytmie natury.
Beata Harris, Dobra Korczewskie, Kuźnia Pałacowa - Korczew, ul. Brzóski 12, gmina Korczew, powiat siedlecki, www.pokoje-nad-bugiem.pl

OSADA PUSZCZAŃSKA PTTK - piękny sosnowy las, domki Brda, ogniska z kiełbaskami nad rzeką. Dodatkowo przejazd kolejką wąskotorową i wieczory regionalne z Kapelą Mazowiecką. Podróż sentymentalna, czyli dyskretne wspomnienie PRL-u nie tylko na weekend.
Katarzyna i Maciej Brażuk „Osada Puszczańska” - Tułowice 48, gmina Brochów, powiat sochaczewski, www.osadapuszczanska.pl

Materiał powstał dzięki współpracy z portalem: www.JackRecommends.pl | Imprezy Miejsca Trendy