Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

czwartek, 05 październik 2017 14:50

Hotele w Polsce w sierpniu niewiele podrożały

Napisane przez MG
Hotel Golden Tulip Warsaw Airport Hotel Golden Tulip Warsaw Airport archiwum Hotel Golden Tulip Warsaw Airport

Średnia cena pokojonocy w sierpniu wyniosła 236,32 zł, co stanowi wzrost o 2,82 proc.w stosunku do tego samego miesiąca w roku 2016.

Wzrost średniej ceny miał miejsce we wszystkich kategoriach obiektów, z wyjątkiem hoteli o standardzie 5* (spadek o 2,25 proc. do wysokości 544,51 zł). W największym stopniu średnia cena wzrosła w hotelach 1* (12,74 proc. do poziomu 192,94 zł). Analogicznie jak w miesiącu ubiegłym, średnia cena w obiektach o standardzie 1* była wyższa niż w hotelach 2*, wykazując przy tym większą dynamikę wzrostu w ujęciu r/r.

Prawie połowa rezerwacji klientów Hotele.pl przypadła w sierpniu na hotele 3* (udział w rynku na poziomie 49,92 proc., wzrost o 0,05 p.p. w ujęciu r/r). Drugie pod względem popularności były hotele 4* (udział na poziomie 20,70 proc., spadek o 1,05 p.p. w ujęciu r/r). W sierpniu wzrosła popularność obiektów nieskategoryzowanych, których udział wyniósł 14,32 proc. i był wyższy w porównaniu do roku ubiegłego o 1,67 p.p.

Sierpień charakteryzował się spadkiem udziału hoteli w Warszawie w łącznej liczbie rezerwacji – na stolicę przypadło 22,6 proc. wszystkich rezerwacji dokonanych w tym miesiącu, tj. o 1,44 p.p. mniej niż rok wcześniej. Spośród najbardziej popularnych celów podróży, jedynie Wrocław zwiększył swój udział w porównaniu do roku ubiegłego – wyniósł on 7,46 proc. i był wyższy o 0,13 p.p. w porównaniu do roku ubiegłego.

Klienci Hotele.pl rezerwowali hotele średnio na 7,2 dnia przed planowaną datą przybycia do hotelu, tj. o 0,4 dnia wcześniej niż w analogicznym miesiącu roku ubiegłego.