Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

wtorek, 26 wrzesień 2017 23:10

Lotnisko w Rzeszowie – będzie hotel

Napisane przez MG
Lotnisko w Rzeszowie – będzie hotel materiały prasowe

Przedstawiciele Intercontinental Hotels Group, właściciela marki Holiday Inn Express oraz inwestora, spółki Chopin Airport Development zaprezentowali w Jasionce koncepcję wizualną hotelu przylotniskowego, którego budowa rozpocznie się w pierwszej połowie 2018 roku.

120-pokojowy obiekt będzie jednym z najnowocześniejszych hoteli tej klasy w Europie. Ma służyć nie tylko pasażerom portu lotniczego, ale także klientom pobliskiej G2A Areny oraz licznym firmom ulokowanym w sąsiedztwie podrzeszowskiego lotniska.

Michał Tabisz, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka, powiedział: „Stale rosnąca liczba pasażerów korzystających z lotniska w Jasionce i perspektywa dalszego rozwoju siatki połączeń oznaczają konieczność rozbudowy infrastruktury okołolotniskowej. Jej kluczowym elementem jest nowoczesny hotel, spełniający wymagania zarówno klientów biznesowych, jak i turystów odwiedzających Podkarpacie. Cieszę się, że będzie to obiekt należący do jednej z największych sieci hotelowych na świecie.”

Zgodnie z planem pierwsi goście skorzystają z usług hotelu w połowie 2019 roku. Szacuje się, że około 40 procent klientów będą stanowić pasażerowie lotniska. Hotel zaprojektowany według standardów najnowszej, czwartej generacji marki Holiday Inn Express, będzie dysponował nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi oraz przestrzenią, która pozwoli na integrację pomiędzy gośćmi.

Miguel Martins, dyrektor ds. rozwoju w Polsce InterContinental Hotels Group, dodał: „Bardzo cieszymy się z kontynuacji ekspansji sieci IHG na polskim rynku we współpracy z tak solidnym partnerem jak Chopin Airport Development. Holiday Inn Express wyznacza nowe standardy w zakresie architektury wnętrz oraz komfortu, jakiego doświadczają klienci hotelu. Jest to bardzo dobry okres na współpracę z siecią IHG.”

W kwietniu br. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka podpisał ze spółką Chopin Airport Development umowę określającą warunki dzierżawy gruntu. Spółka zajmująca się realizacją projektów hotelowych na terenach okołolotniskowych ma w swoim portfolio cztery hotele, a obecnie jest w trakcie realizacji kolejnych inwestycji we współpracy z portami lotniczymi w Warszawie, Katowicach i Poznaniu.

Adam Pilczuk, dyrektor ds. Strategii i Rozwoju Chopin Airport Development, podkreślił: „Chopin Airport Development jest doświadczonym operatorem i inwestorem hoteli przylotniskowych. Potencjał jaki widzimy w regionie daje nam podstawy sądzić, że nasza nowa inwestycja odniesie duży sukces. Zaprezentowany dziś projekt to wynik wielomiesięcznej pracy i jesteśmy przekonani, że wpisze się w charakter tego miejsca. Jest on odpowiedzią na potrzeby różnych grup podróżnych, a zwłaszcza osób które oczekują od hoteli dostępności do wszystkich najnowszych rozwiązań technologicznych.”

Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego, ocenił: „Budowa hotelu w sąsiedztwie lotniska i centrum wystawienniczo-kongresowego jest naturalną konsekwencją rozwoju gospodarczego terenów wokół portu lotniczego. Dziś Jasionka jest biznesowym sercem Podkarpacia i wizytówką regionu, dlatego potrzebny jest w tym miejscu hotel o wysokim standardzie i marce cieszącej się dużym zaufaniem.”