Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

piątek, 07 kwiecień 2017 19:14

IGHP - zarząd spotkał się dyrektorami regionów

Napisane przez MG
Spotkanie dyrektorów regionalnych IGHP z zarządem Spotkanie dyrektorów regionalnych IGHP z zarządem archiwum IGHP

Tematem spotkania była długofalowa strategia rozwoju Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.

Hotelarze omówili bieżącą działalność Izby, podsumowali poszczególne spotkania regionalne z hotelarzami oraz wyznaczyli dalsze cele w kontekście pozyskiwania nowych członków, jak i dbania o potrzeby obecnych.
Obecnie 11 dyrektorów reprezentuje IGHP w wybranych regionach kraju. Dyrektorzy regionalni IGHP byli sukcesywnie mianowani przez ostatnie kilka miesięcy spośród członków przedstawicieli hoteli, które dołączyły do Izby. Do ich zadań należy m.in. budowanie relacji i integrowanie lokalnych hotelarzy. Dlatego właśnie od podsumowań spotkań dyrektorów regionalnych z hotelarzami rozpoczęło się warszawskie spotkanie, a omówione kwestie pozwoliły określić potrzeby hotelarzy z całego kraju i stały się istotną wskazówką do dalszych rozmów nt. strategii działań IGHP.

Podczas spotkania Zarząd Izby skupił się m.in. na przedstawieniu najbliższych działań IGHP związanych z pracami nad nowelizacją ustawy o usługach turystycznych z dnia 29 sierpnia 1997 r. Kluczowymi tematami były też prawa autorskie i pokrewne, w tym obecny etap sprawy w poznańskim sądzie oraz prawa nadawcze. Zarząd przypomniał, że wynegocjowane przez Izbę stawki za prawa nadawcze są o połowę mniejsze od cen rynkowych. Hotelarze omówili również kwestie związane z sharing economy i jej wpływu na rynek usług hotelarskich, a także relacje z OTAs i tzw. wąskie klauzule, które ograniczają możliwość publikowania na stronach internetowych hoteli cen korzystniejszych od tych, stosowanych przez OTA. Barier prawnych w hotelarstwie jest sporo. Wśród najistotniejszych wymieniano potrzebę zmiany ustawy o zatrudnianiu obcokrajowców w kontekście ograniczeń wizowych dla pracowników spoza UE.

Nową formę wymiany myśli zapewniły warsztaty strategiczne. Hotelarze w dwóch grupach - z wieloletnim doświadczeniem oraz tzw. millenialsi - pracowali nad określeniem priorytetów dla IGHP na najbliższe lata. I nikt nie miał wątpliwości, jak ważne są szkolenia edukacyjne. Ich organizacja będzie nowym wyzwaniem dla Izby, a jedno z pierwszych z pewnością będzie na temat RODO - unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych, które wejdzie w życie w maju 2018 roku. Nowe przepisy będą dotyczyć wszystkich podmiotów, które na terenie UE przetwarzają dane w sposób zautomatyzowany, czyli też hoteli. Ale to nie wszystko. Izba ma plany, by zintensyfikować współpracę ze szkołami hotelarskimi tak, by dopasować kompetencje przyszłych pracowników branży do jej realnych potrzeb. Pojawił się też temat wprowadzenia, rekomendowanej przez Izbę, kategoryzacji hoteli HSU.

Ważnym celem i punktem dyskusji okazało się także wypracowanie skutecznej komunikacji z hotelarzami w całym kraju. Dlatego postanowiono, że Newsletter IGHP, który do tej pory dostępny był tylko dla członków, będzie dystrybuowany do każdego hotelarza, który wpisze się na listę subskrybentów na stronie internetowej. Również sama strona będzie zupełnie inna. Prace nad nowym projektem witryny internetowej Izby są już bardzo zaawansowane, a dyrektorzy regionalni mogli zobaczyć i ocenić jej wersję testową.

Na koniec uczestnicy spotkania zdecydowali, że II Forum Hotelarzy IGHP odbędzie się w listopadzie tego roku, a jego głównymi tematami będą ważne aspekty bezpieczeństwa w hotelach.

Ireneusz Węgłowski, prezes IGHP, powiedział: “Nasze spotkanie jest kolejnym ogniwem prac, które mają doprowadzić do ostatecznego projektu strategii rozwoju IGHP jako silnej organizacji, która efektywnie działa na rzecz środowiska hotelarskiego w Polsce.”

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.