LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • LOT nie chce być PUN PUT-em
 • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
 • Smaki Europy we Wrocławiu
 • Sri Lanka liczy na Polaków
 • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

czwartek, 06 kwiecień 2017 09:17

Hotele w lutym były droższe o prawie 4 proc.

Napisane przez MG
Fasada hotelu ibis Warszawa Centrum Fasada hotelu ibis Warszawa Centrum archiwum ibis

Średnia cena pokojonocy w lutym wyniosła 196,30 zł i była o 3,94 proc. wyższa niż w analogicznym miesiącu w roku ubiegłym.

W porównaniu do analizowanego okresu w roku 2016, średnia cena pokojonocy w największym stopniu wzrosła w obiektach o standardzie 1* oraz 5* - odpowiednio o 36,40 proc. (do poziomu 141,06 zł) oraz 30,38 proc. (do poziomu 380,62 zł). Symboliczny spadek średniej ceny odnotowano w przypadku hoteli o standardzie 4* - zmiana o minus 0,28 proc. do poziomu 249,10 zł.

W lutym w porównaniu do roku ubiegłego znacznie spadło zainteresowanie rezerwacjami w hotelach 4*. Udział tych hoteli w łącznej liczbie rezerwacji spadł o 3,37 p.p. do poziomu 22,24 proc..

Z kolei największym wzrostem udziału mogą się pochwalić obiekty nieskategoryzowane, które zyskały 2,26 punkta procentowego. Tym samym ich udział w rezerwacjach w lutym wyniósł 12,95 proc..

Niezmiennie najczęściej wybieranymi hotelami są obiekty o standardzie 3*. W lutym hotele z tej kategorii wybrało 49,64 proc. użytkowników Hotele.pl.

W lutym w porównaniu do tego samego miesiąca w roku ubiegłym, zanotowano wzrost zainteresowania Łodzią jako celem podróży. Udział obiektów noclegowych z tego miasta we wszystkich rezerwacjach wzrósł o 1 p.p. do poziomu 3,77 proc.. Był to największy wzrost udziału spośród najbardziej popularnych miast w tym okresie.

W analizowanym okresie największy spadek popularności zanotowały Wrocław (spadek o 0,6 p.p. do poziomu 7,74 proc.) oraz Poznań (spadek o 0,57 p.p. do poziomu 5,58 proc.).

Klienci Hotele.pl rezerwowali hotele średnio na 9 dni przed planowaną datą przybycia do hotelu, tj. o niecały dzień wcześniej niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej.