Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

niedziela, 02 kwiecień 2017 19:42

Fundacja „Jaś Wędrowniczek” – start projektu „Aktywny Rymanowiak”

Napisane przez MG
Fundacja „Jaś Wędrowniczek” – start projektu „Aktywny Rymanowiak” materiały prasowe

Fundacja „Jaś Wędrowniczek” działająca przy szczególnym wsparciu Hotelu**Restauracji „Jaś Wędrowniczek” w Rymanowie, właśnie rozpoczęła nabór uczestników do projektu realizowanego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (FIO) Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Pierwsze spotkanie z mieszkańcami zainteresowanym udziałem w projekcie, odbyło się dnia 29 marca, w sali konferencyjnej hotelu.
Realizacja projektu zaplanowana jest do 31 grudnia 2017 r., a jego nadrzędnym celem jest aktywizacja społeczności lokalnej poprzez integrację międzypokoleniową mieszkańców Gminy Rymanów. Dla potrzeb zajęć i warsztatów Hotel „Jaś Wędrowniczek” udostępni sale konferencyjne oraz zapewniać będzie catering dla uczestników.
„Aktywny Rymanowiak” skierowany jest do młodzieży uczącej się w wieku 14-19 lat oraz do osób powyżej 55 roku życia a udział w zajęciach jest bezpłatny. W ramach projektu realizowane będą formy warsztatów stacjonarnych prowadzonych przez profesjonalistów, spotkania z twórcami, konkursy i wycieczki, wystawy i publikacja prac uczestników.
Zajęcia będą realizowane w grupach tematycznych:
– grupa fotograficzna (10 młodych + 5 seniorów)
– grupa dziennikarska (10 młodych + 5 seniorów)
– grupa historyczna ( 10 młodych + 5 seniorów)
– grupa teatralna ( 10 młodych + 5 seniorów)
– grupa wokalna ( 6 osób w różnym wieku)
Klimatyczne wnętrza hotelu i restauracji oraz niezwykłe otoczenie, piękny ogród pełen drzew, kwiatów i urokliwych zakątków, będą z pewnością korzystnie wpływały na pracę twórczą uczestników projektu. Miejsce to ma swoją renomę, od wielu lat organizowane są tu między innymi, liczne koncerty znakomitych polskich artystów, cykliczne spotkania z podróżnikami, festiwale promujące regionalne rzemiosło i kulinaria. To wszystko w połączeniu z serdeczną
i rodzinną atmosferą, sprawia że goście czują się w „Jasiu Wędrowniczku” wyjątkowo.

Obiekt rozpoczął działalność w jedenaście lat temu i jest to pomysł na rodzinny biznes, prowadzony przez Zofię i Jana Szepieniec oraz ich córkę Justynę, która jest założycielem
i Prezesem Fundacji „Jaś Wędrowniczek”. Fundacja powstała w 2009 i od tej pory
z powodzeniem zrealizowała szereg interesujących projektów, głównie skierowanych do dzieci i młodzieży.

Pozostało życzyć aby ten kolejny, ambitny projekt Fundacji, był z powodzeniem realizowany, a nadrzędny cel jakim jest dalsza praca na rzecz aktywizacji lokalnej społeczności oraz założenie Klubu Aktywnego Rymanowiaka, został osiągnięty.

Hotel Restauracja „Jaś Wędrowniczek” jest członkiem IGHP.