Reklama

Reklama

Reklama

niedziela, 02 kwiecień 2017 19:42

Fundacja „Jaś Wędrowniczek” – start projektu „Aktywny Rymanowiak”

Napisane przez MG
Fundacja „Jaś Wędrowniczek” – start projektu „Aktywny Rymanowiak” materiały prasowe

Fundacja „Jaś Wędrowniczek” działająca przy szczególnym wsparciu Hotelu**Restauracji „Jaś Wędrowniczek” w Rymanowie, właśnie rozpoczęła nabór uczestników do projektu realizowanego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (FIO) Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Pierwsze spotkanie z mieszkańcami zainteresowanym udziałem w projekcie, odbyło się dnia 29 marca, w sali konferencyjnej hotelu.
Realizacja projektu zaplanowana jest do 31 grudnia 2017 r., a jego nadrzędnym celem jest aktywizacja społeczności lokalnej poprzez integrację międzypokoleniową mieszkańców Gminy Rymanów. Dla potrzeb zajęć i warsztatów Hotel „Jaś Wędrowniczek” udostępni sale konferencyjne oraz zapewniać będzie catering dla uczestników.
„Aktywny Rymanowiak” skierowany jest do młodzieży uczącej się w wieku 14-19 lat oraz do osób powyżej 55 roku życia a udział w zajęciach jest bezpłatny. W ramach projektu realizowane będą formy warsztatów stacjonarnych prowadzonych przez profesjonalistów, spotkania z twórcami, konkursy i wycieczki, wystawy i publikacja prac uczestników.
Zajęcia będą realizowane w grupach tematycznych:
– grupa fotograficzna (10 młodych + 5 seniorów)
– grupa dziennikarska (10 młodych + 5 seniorów)
– grupa historyczna ( 10 młodych + 5 seniorów)
– grupa teatralna ( 10 młodych + 5 seniorów)
– grupa wokalna ( 6 osób w różnym wieku)
Klimatyczne wnętrza hotelu i restauracji oraz niezwykłe otoczenie, piękny ogród pełen drzew, kwiatów i urokliwych zakątków, będą z pewnością korzystnie wpływały na pracę twórczą uczestników projektu. Miejsce to ma swoją renomę, od wielu lat organizowane są tu między innymi, liczne koncerty znakomitych polskich artystów, cykliczne spotkania z podróżnikami, festiwale promujące regionalne rzemiosło i kulinaria. To wszystko w połączeniu z serdeczną
i rodzinną atmosferą, sprawia że goście czują się w „Jasiu Wędrowniczku” wyjątkowo.

Obiekt rozpoczął działalność w jedenaście lat temu i jest to pomysł na rodzinny biznes, prowadzony przez Zofię i Jana Szepieniec oraz ich córkę Justynę, która jest założycielem
i Prezesem Fundacji „Jaś Wędrowniczek”. Fundacja powstała w 2009 i od tej pory
z powodzeniem zrealizowała szereg interesujących projektów, głównie skierowanych do dzieci i młodzieży.

Pozostało życzyć aby ten kolejny, ambitny projekt Fundacji, był z powodzeniem realizowany, a nadrzędny cel jakim jest dalsza praca na rzecz aktywizacji lokalnej społeczności oraz założenie Klubu Aktywnego Rymanowiaka, został osiągnięty.

Hotel Restauracja „Jaś Wędrowniczek” jest członkiem IGHP.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.