Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

poniedziałek, 13 marzec 2017 14:47

Zaton - campingowy raj w Dalmacji

Napisane przez AG
Plaża lod strony morza Plaża lod strony morza archiwum zaton.hr

Camping Zaton położony jest na wybrzeżu dalmatyńskim Adriatyku, wśród sosen. Blisko stąd do zabytkowego miasteczka NIn, niedaleko do Zadaru.

W sezonie letnim, camping Zaton zamienia się w całkiem spore miasteczko turystyczne. Może tutaj jednorazowo mieszkać ponad siedem tysięcy turystów mógłby się tu przenieść na wakacje na przykład cały Olsztynek. A jednocześnie nie panuje tutaj tłok, tłumy widać jedynie na plaży i w porze posiłków w restauracjach.
Całość terenu jest potężna, sam parking może pomieścić 1 200 samochodów. Zaś miejsca noclegowe są rozmieszczone wśród sosen. Goście mogą rozstawić własne namioty, campery, przenocować w domkach typu mobilhome lub w aparatmentach. Camping dysponuje 122 miejscami campingowymi, 1 528 parcelami się z 450 domkami typu mobilhome dla łącznie 4 950 gości. Kolejne 2 400 osób może nocować w apartamentów. Jest ich tutaj 597, w tym 344 trzygwiazdkowe i 253 czterogwiazdkowe.
Teren jest zadbany, alejki i trawniki czyste. Podobnie plaże. A te są tutaj dwie: jedna z typowym, kojarzonym z Chorwacją, podłożem za kamyczków i druga - piaszczysta. Plaża campingu posiada Błękitną Flagę. Komu mało wody morskiej, ma do dyspozycji baseny.
Znajdują się tutaj 2 odnowione baseny pływackie (basen dla dorosłych o powierzchni 825 metrów kwadratowych i głębokości 1,30 m oraz basen dla dzieci o powierzchni 340 metrów kwadratowych i głębokości 30 cm. Są tu też trzy baseyny z hydromasażem i kolejne dwa baseny dla małych dzieci. Baseny znajdują się na tarasie z widokiem na zatokę i plażę.
W wolnym czasie goście mogą korzystać z boisk a głód zaspokoić w licznych restauracjach i barach - ze szwedzkim bufetem lub daniami z karty.

Camping Zaton, to także idealna baza wypadowa na krótkie i dłuższe wycieczki po tej części Dalmacji. Tylko dwa kilometry dzielą camping od miasteczka Nin. Mała starówka zbudowana na wyspie połączonej ze stałym lądem tylko dwoma mostami, jedno z piękniejszych miasteczek Chorwacji. A na jego skraju - solina i muzeum solne.
Tylko piętnaście minut dzieli camping ode jednej z “pereł Dalmacji” miasta Zadar. Znowu starówka, ślady rzymskie, kościoły, promenada nadmorska.
Camping jest niezwykle popularny. W 2015 roku z jego usług skorzystało 83 196 gości, którzy wykupili 709 644 noclegów. Gości krajowych było 4 014 (wykupili 20 794 noclegów) a zagranicznych - 79 182 (688 870 noclegów).
W roku 2016 było jeszcze lepiej. Gości odnotowano 86 256, wykupili 733 453 noclegów (średnio gość spędzał tutaj 8,5 doby). Turystów krajowych odnotowano 5 625 z kraju, wykupili 25 503 noclegów (średni 4,53 doby), zaś turystów zagranicznych -
80 631, wykupili 707 950 noclegów (8,78 doby).

Jeśli chodzi o sam camping, to na nim odnotowano 53 088 gości, którzy wykupili 494 992 noclegi; w tym 1 14o krajowych (7 071 noclegów) i 51 949 zagranicznych (487 921 noclegów).

W apartamentach nocowało 33 168 gości (238 461 noclegów), w tym: 4 485 krajowych (18 432 noclegów) i 26 683 zagranicznych (220 019 noclegów).

W 2015 roku w zatonie odnotowano 5 409 Polaków, którzy wykupili 44 046 noclegów. W 2016 roku było ich 6 491, wykupili 50 114 noclegów.

www.zaton.hr

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.