LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

czwartek, 29 grudzień 2016 12:34

Najstarszy tatrzański hotel - Łomnica - otwarty

Napisane przez AG
Hotel Łomnica Hotel Łomnica Marek Hajkovsky

Dzisiaj, po czteroletnim remoncie otworzył swe podwoje najstarszy hotel w Tatrach Wysokich, “Pierwsza dama” i jeden z najpiękniejszych hoteli słowackich - Hotel Łomnica w Tatrzańskiej Łomnicy.

Zuzana Kovaľová, dyrektor Hotelu Łomnica, powiedziała; “Powitanie Nowego Roku symbolizuje nowy początek i ponowne otwarcie Hotelu Łomnica jest na pewno takim nowym początkiem. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że nasi goście będą świętować ten moment razem z nami. Robiliśmy wszystko, by po ponad dwudziestoletniej przerwie otworzyć hotel właśnie tuż przed Sylwestrem. Wieczór sylwestrowy umili gościom
Robo Opatovský z zespołem Overtime, kapela Abracadabra i cymbalistka Vojtecha Demetera. Goście będa mogli oglądać “na żywo” przygotowywanie sylwestrowej kolacji przez szefa kuchni Gaba Kocáka.“

Lenka Maťašovská, dyrektor marketingu i PR, dodała: “Robimy wszystko, by nasi goście mieli udany pobyt. Od służby concierge, przez bezpłatne parkowanie samochodu, do wstępu do Galerii Łomnica. Zresztą hotel sam w sobie jest galerią. W holach i korytarzach wiszą obrazy, lustra, stoją popiersia."

Do dyspozycji gości oddano 62 pokoje i 5 apartamentów, które noszą imiona władców Cesarstwa Austro-Węgier: Maksymilian, Rudolf, Ferdynand, Maria Teresa i Maria Antonina. Oprócz tego mogą korzystać z centrum wellness i basenu. Wielką zaletą jest własna winiarnia.

Lenka Maťašovská skomentowała: “Cała załoga hotelu oddaje mu swoje serca. To dla nas wielki zaszczyt otwierać na nowo najstarszy hotel w Tatrach.”

Koszt inwestycji wyniósł 7,5 mln euro.
Hotel Łomnica został zbudowany w roku 1893 według projektu architekta Gedeona Majunkego ze Spišskej Soboty. Dopiero w latach 1904 - 1906 powstały większe hotele - grand w: Starym Smokowcu, Tatrzańskiej Łomnicy i Szczyrbskim Jeziorze.

www.hotellomnica.sk