Reklama

Reklama

Partner strategiczny

Reklama

czwartek, 15 grudzień 2016 23:18

DoubleTree by Hilton Wroclaw najlepszym nowym hotelem

Napisane przez MG
DoubleTree by Hilton Wroclaw najlepszym nowym hotelem materiały prasowe

Wrocławski DoubleTree by Hilton został wyróżniony prestiżową nagrodą Eurobuild Awards. Jury składające się z ekspertów branży hotelarskiej uznało obiekt najlepszym nowym hotelem 2016 roku w Polsce.

Eurobuild Awards to nagrody przyznawane firmom działającym na rynku budownictwa
i nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku magazyn Eurobuild zorganizował już siódmą edycję konkursu w 30 kategoriach. O nagrodę New Hotel of the Year, Poland ubiegały się obiekty, które otwarto w okresie od października 2015 roku do września 2016 roku. Hotelem roku został DoubleTree by Hilton Wroclaw zaprojektowany przez Gottesman–Szmelcman Architecture – inwestycja Wings Properties. Obiekt pokonał sześć innych z całego kraju – trzy z Gdańska i po jednym z Katowic, Krakowa i Łodzi.

Matthias Herd, dyrektor generalny DoubleTree by Hilton Wroclaw, powiedział: „Ustanowiliśmy nowy standard i zaproponowaliśmy świeże podejście do usług hotelarskich. Cieszymy się, że dostrzegli to eksperci, którzy mają przekrojowy pogląd na polski rynek branży hotelarskiej. To dla nas bardzo ważne wyróżnienie i motywacja do dalszego rozwoju.”

Wrocławski hotel sieci DoubleTree by Hilton działa w wielofunkcyjnym kompleksie OVO Wrocław. Dzięki bogatemu wachlarzowi udogodnień OVO Wrocław goście niebawem będą mieli bezpośredni dostęp m.in. do ekskluzywnego klubu fitness z basenem Holmes Place, strefy urody Kandra SPA, baru z sokami, a także kawiarni i restauracji umiejscowionych na zielonym dziedzińcu obiektu. Dodatkowo w pierwszej połowie 2017 roku otworzy się tutaj kasyno. OVO Wrocław wyróżnia futurystyczna architektura oraz innowacyjne wykorzystanie Corianu jako zewnętrznej okładziny budynku.

Asaf Gottesman, współzałożyciel Gottesman Szmelcman Architecture, dodał: „Stworzyliśmy obiekt otwarty, kreujący nową jakość przestrzeni miejskiej, a przy tym płynnie wpisujący się w architekturę Wrocławia. W OVO Wrocław różne funkcje łączą się ze sobą i wzajemnie uzupełniają. Hotel sieci DoubleTree by Hilton, z jej filozofią przyjaznej atmosfery i usług na najwyższym poziomie, doskonale komponuje się z wizją OVO Wrocław.”

Jak co roku jury składało się z ekspertów sektora hotelarskiego – tym razem było to w sumie 19 osób. Na podstawie swojej fachowej wiedzy ocenili zgłoszone obiekty. Pod uwagę brane były między innymi: historia rozwoju hotelu, warunki rynkowe, początkowa frekwencja oraz ogólna reputacja w branży.

Ewa Andrzejewska, redaktor naczelna magazynu „Eurobuild Central & Eastern Europe”, skomentowała: „Wyróżniliśmy projekt, który naszym zdaniem najlepiej spełniał kryteria konkursowe i wyróżnił się na tle pozostałych. DoubleTree by Hilton Wroclaw jest przykładem trendu łączenia różnych usług i zapewniania najwyższego standardu obsługi w spójny, przemyślany sposób, dostosowany do oczekiwań najbardziej wymagających.”

DoubleTree by Hilton Wroclaw w OVO Wrocław jest pierwszym hotelem sieci na Dolnym Śląsku i czwartym w Polsce. Od momentu otwarcia notuje bardzo wysoki poziom rezerwacji. Znajduje się tutaj 189 wysokiej klasy pokojów i apartamentów, w tym apartament prezydencki z atrakcyjnym widokiem na park, a także nowoczesny Executive Lounge. DoubleTree by Hilton Wroclaw to również OVO Bar & Restaurant, patio otwarte dla mieszkańców Wrocławia oraz światowej klasy zaplecze konferencyjne. Imponujący wizualnie hotel może także służyć jako idealne miejsce na przyjęcia, oferując salę balową.