Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

wtorek, 29 listopad 2016 12:28

Władysław Grochowski Człowiekiem Roku 2016 polskiego hotelarstwa

Napisane przez MG
Laureaci Hotelarza Roku 2016, Władysław Grochowski - trzeci z prawej Laureaci Hotelarza Roku 2016, Władysław Grochowski - trzeci z prawej materiały prasowe

Podczas poniedziałkowej gali finałowej 3. edycji konkursu „Hotelarz Roku 2016” zostały ogłoszone nazwiska tegorocznych laureatów w siedmiu kategoriach. Kapituła złożona z 30 branżowych ekspertów dokonała oceny blisko 80 kandydatów.

Gala, jak co roku, odbyła się w hotelu Sofitel Warszawa Victoria w ramach konferencji Hotel Trends Poland & CEE 2016, organizowanej przez wydawcę magazynu „Hotelarz” i firmę doradczą Horwath HTL.
Konkurs „Hotelarz Roku” to jedyne wydarzenie, którego celem jest promowanie wyróżniających się swoimi osiągnięciami profesjonalistów z branży hotelowej.

Krzysztof Gonciarek, członek zarządu Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia, wydawcy magazynu „Hotelarz”, powiedział: „Obserwujemy rosnącą z roku na rok konkurencję na rynku usług hotelowych, nie tylko w zakresie jakości oferowanych usług, preferencyjnych cen czy innowacyjnych rozwiązań dopasowanych do zmieniających się oczekiwań klientów, ale także presję na wyniki pośrednio wywieraną na pracowników, niewątpliwie najbardziej wartościowe zasoby w tej branży. Dlatego cieszy nas fakt, że poprzez konkursu „Hotelarz Roku” możemy promować tych specjalistów, którzy wyróżniają się właśnie skutecznością w działaniu, aktywnością zawodową czy otwartością na nowatorskie rozwiązania oraz etyką zawodową, a przez to stanowią doskonały wzór naśladowania, inspirują i motywują do działania.” 

Kapituła złożona z 30 czołowych przedstawicieli polskiego sektora hotelowego, w tym także laureatów konkursu z lat ubiegłych, wyłoniła zwycięzców w 6 kategoriach konkursowych. Tegorocznymi zwycięzcami zostali:
Hotelarz do 35. Roku Życia - Marcin Gałązka, Zastępca Dyrektora, Kompleks PremiereClasse, Campanille i Golden Tulip, Warszawa
Revenue Manager Roku - Michał Forysiak, Dyrektor ds. Pokoi i Zarządzania Przychodami, DoubleTree by Hilton, Łódź
Dyrektor Sprzedaży i/lub Marketingu Hotelu Niezależnego - Krzysztof Kubiak, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu, Sound Garden Hotel, Warszawa
Dyrektor Sprzedaży i/lub Marketingu Hotelu Sieciowego - Magdalena Rybicka, Dyrektor Sprzedaży, Zdrojowa Hotels
Dyrektor Generalny Hotelu Niezależnego - Anna Gasińska, Dyrektor Generalna, Hotel Kossak i Hotel Senacki, Kraków
Dyrektor Generalny Hotelu Sieciowego - Aneta Stępkowska, Dyrektor Generalna, Courtyard by Marriott Warsaw Airport.
Decyzją organizatorów konkursu, zwycięzcą w kategorii specjalnej „Człowiek Roku 2016”, został Władysław Grochowski, właściciel i prezes zarządu Grupy Arche. Jak podali w uzasadnieniu nagrody organizatorzy „Władysław Grochowski nie tylko otworzył największy w tym roku hotel w Polsce - Zamek Biskupi w Janowie Podlaskim, ale także realizuje spektakularne plany kilkunastu kolejnych inwestycji hotelarskich, zarówno w największych miastach (Warszawa, Łódź, Gdańsk, Wrocław), jak i miejscach historycznych (Janów, Łochów, Góra Kalwaria, Żnin), z których część otwarta ma być w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy.

Rafał Szubstarski, redaktor naczelny magazynu „Hotelarz”, podkreślił: „Wyróżnienie zostało przyznane za wizję stworzenia największej polskiej sieci hotelarskiej, która konsekwentnie wprowadzana jest w życie”.

Dariusz Futoma, Partner w Horwath HTL Polska, dodał: „Nagroda „Hotelarz Roku” promuje wyjątkowe osobowości, a nie firmy, które za nimi stoją. Historie laureatów, ich nietuzinkowe osiągnięcia i niepowtarzalne doświadczenia pokazują, że polska kadra menedżerska ma się czy pochwalić, jest dobrze wykształcona, zmotywowana oraz zorientowana na osiąganie ponadprzeciętnych efektów. Tym samym zachęcamy wszystkich właścicieli, dyrektorów hoteli do dalszej promocji swoich pracowników.”

W poprzednich latach zwycięzcami konkursu w poszczególnych kategoriach zostali: Anna Olszyńska (andel's Hotel Łódź), Magdalena Mucha (Hilton Gdańsk), Elżbieta Nitsze (Airport Hotel Okęcie), Grażyna Kowalczyk (Narvil), Tymoteusz Skuza (Puro Hotels), Katarzyna Niezgoda (Vienna House), Marta Hancock (OrbisHotels), Rafał Burski (Satoria Group), Miłosz Stanisławski (Sound Garden), Kamil Lipski (Mera Spa Hotel), Daniel Błaszkiewicz (Anders Stare Jabłonki) i Radosław Fischbach (Arłamów) oraz Gilles Clavie, prezes Orbis SA, który wybrany został „Osobowością Roku 2015”.
Sponsorami Strategicznymi konferencji Hotel Trends Poland & CEE są Grupa Orbis i Samsung Electronics. Patronat nad imprezą objęli: Minister Sportu i Turystyki – Witold Bańka; Polska Organizacja Turystyczna – rządowa agencja działająca na rzecz promocji i rozwoju turystyki polskiej w kraju i za granicą; HOTREC – Konfederacja Narodowych Organizacji Hoteli, Restauracji, Kawiarni w krajach UE, a także Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego.